Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-11-2007, 17:20   #278
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Hohoho... a to wysyp pytań jak grzybów po deszczu normalnie.

Po kolei:

Abishai, a jak sądzisz? Jakbyś zresztą wolał?
Lhianann, widzę przed Tobą świetlaną przyszłość! A Twoja Yuuko... no, wiadomo kto w każdym razie nie będzie bardzo pokrzywdzona przez los. (Poprawione!)
Kset, nie mam pojęcia CZY się da, ja mam dokładnie tak samo jak Ty, zawsze, i nie znalazłem niczego co by to mogło zmienić. Jak byś coś wiedział jak co poustawiać, daj proszę znać. Info z karty? Nie ma tam żadnego specjalnego info, a przynajmniej ja takowego nie widzę, gracz, postać, link do obrazka (Twój ładniejszy). Chyba, że chodzi Ci o inne info z karty?

Obce, ależ kombinujesz coby zadać te jak najwięcej nieistotnych pytań. ;-P

Oto odpowiedzi:

Zaproszenie tak nieformalne jak to, nie wymaga. Zazwyczaj - zależy od Twoich z danym domem kontaktów, stopnia zażyłości, intencji zapraszającego i Twoich własnych...

Przychodząc z prośbą np. na pewno przyniósłbym prezent. Przychodząc do kogoś, kogo lubię, a kogo dawno nie widziałem, lub przychodząc po raz pierwszy do czyjegoś domu - też. Jeśli ta osoba ma mą wdzięczność za coś, też możliwe, że bym przyniósł (tu już zależy od poziomu honoru, klanu i wychowania postaci).

Nieodpowiedni podarek może być nie na miejscu: np zaproszenie na kolację i przyniesienie jedzenia - choć i to może okazać się dobrym pomysłem. Np. jeśli na kolację będzie ryba, a Ty przyniesiesz w prezencie jakieś rzadkie przyprawy Jednorożców, to jest to ciekawy prezencik, który stawia Cię w dobrym świetle, jako przemyślnego gościa, który współdziała z gospodarzem. Przyniesienie sake jest standardem w niektórych kręgach, tych o większym stopniu zażyłości.

Święconą sake przynosi się na wszelkie żałobne okazje, w odpowiednich butlach.

Fiuuu... temat rzeka po prostu. Ceremonialne okazje zależą od statusu zapraszającego - nie wyobrażam sobie bym przynosił daimyo prezent po zaproszeniu odeń, no chyba, że mam coś naprawdę ekstra.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro

Ostatnio edytowane przez Tammo : 09-11-2007 o 17:26. Powód: przeoczyłem posta jednego z pytaniami
Tammo jest offline