Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2007, 21:30   #20
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
"Niezwykłe podróże i zadziwiające przygody Barona Munchausena" to gra fabularna. A w zasadzie barowa. Do gry potrzebne jest:
-towarzystwo szlachetnie urodzonych, znamienitych osobistości (to my)
-dostęp do nieograniczonych (no dużych) zapasów napitku
-parę żetonów

Zasady gry:
Każdy gracz opowiada jakąś niesamowitą historię. Ale gracz sam historii nie wymyśla. O nie. To gracz po prawej stronie zadaje "opowiadaczowi" pytanie np: "Szanowna Hrabino RUDA czy zaszczycisz nas opowieścią o tym jak małpy z gór Giblartaru uznały Cię za wodza" albo coś w stylu "... zapobiegłaś oblężeniu Konstantynopola za pomocą miski zimnej owsianki" I trzeba oczywiście improwizować. Opowieść powinna być snuta przez około 5 minut. W tym czasie inni gracze mogą zadawać pytania i poddawać w wątpliwość wypowiedź gawędziarza(po to są żetony). Gdy każdy z graczy opowie swoją historię za pomocą puli zebranych żetonów(zdobytych w potyczkach słownych w czasie gry) głosuje na najlepszą opowieść. Oczywiście jako szlachcic nie głosuje na siebie . Głosując oddaje po prostu swój stosik innemu graczowi. Kto ma najwięcej żetonów (wygrany) stawia wszystkim kolejkę. Dlatego, dobrze gry żetony to monety tego samego nominału w walucie państwa w którym aktualnie toczy się gra (czyt. PLN).

Zagadka: Skąd nazwa Munchkin?

Co do LARPA
Mam problem z lokalizacją. A może wykorzystamy pub? Mam jednego fajnego Pirackiego LARPA. Akcja dzieje się w spelunie portowej, więc może nim być pub w którym będziemy pili. Eeee... grali w Barona. LARP na 1.5-2 h(konwentowy mojego autorstwa, niepublikowany). Im więcej osób tym lepiej, więc może jeszcze ktoś się skusi? Może wezmę świtę z Torunia?

Co do baru.
Popytam tubylców eRPeGowców.
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 13-11-2007 o 22:08.
nonickname jest offline