Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2007, 00:53   #33
SG
 
SG's Avatar
 
Reputacja: 1 SG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znanySG nie jest za bardzo znany
Znowu się powtarzając, jestem za magią w "sektach", ale stanę po stronie Luki. Ja to widziałam tak, że to miały być po prostu zgromadzenia ludzi uprawiających sztukę magiczną, nie jako kult sam w sobie. I raczej coś pojedynczego, nie kilka grup. Widziałabym więc wszystkich "sekciarzy" jako ludzi parających się magią, zapomnianą, nielogiczną siłą, nie będącą tworem techniki, a w związku z tym - przerażającą (i dlatego zakazaną). Ale skoro nie, to może wprowadźmy hierarchię? Przykład: Kandydat, uczeń, uczony, magus, nauczyciel, zarządcy (główni magowie). W tym kandydaci byliby swego rodzaju obserwatorami, nie mogącymi jeszcze doświadczać mocy magicznej, uczniowie znaliby podstawy, uczeni zdobywaliby doświadczenie, magusem byłby każdy, kto miałby na swoim koncie kilka poważniejszych zadań, nauczycielem byłby magus zajmujący się kandydatami i uczniami, a zarządcy organizowaliby spotkania, mogliby to być zasłużeni magusi.
Nie chciałabym jednak w tym wypadku jakiegoś wybitnie surowego shierarchizowania. Raczej tytułów na zasadzie umowności.
Muszę jeszcze przyznać Morfikowi rację co do liczebności, ale ogółu magów. Cała grupa nie powinna być duża.

To tylko taki suchy pomysł, który mi się nasunął parę minut temu.

Co do reszty - ok. A podsumowaniem chyba zajmie się Kutak.

Ano zajmuje Jeżeli uważacie swoje dzieło za skończone, to mój post w tym temacie pojawi się mniej-więcej w weekend.

K.
 
__________________
Do zobaczenia w maju!

Ostatnio edytowane przez Kutak : 16-11-2007 o 08:17.
SG jest offline