Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2007, 19:32   #155
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
Zaraz po tym, jak Xaphion wyszedł na zewnątrz, reszta kilkunastoosobowej grupki, w ślad za Nabnu, przemieściła się w okolice fontanny. Część z was usiadła przy pobliskich, białych stołach, część usadowiła się przy samej fontannie. Niedługo potem z kopuły wyłoniło się czterech jasnowłosych Atlantów - dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety z tacami pełnymi owoców, białych serów oraz innych, nie znanych wam produktów, a także dzbanów z czerwonym winem. Co ciekawe, nie byliście aż tak głodni, jak mogłoby się wydawać. Z zaskoczeniem również stwierdziliście, iż tutejszy ser miał zupełnie inny smak, niż w waszym świecie.

- Kuźnie... - zamyślił się Laerross - Wszystko, co robimy, jest wspomagane magią z kryształów, a więc to, co nazywasz kuźnią, na Atlantydzie również inne niż u was. Jeśli chodzi o bronie, to robimy je z gliny, a następnie transformujemy w najlepszą stal. Czasami w diament. Nie mogę jednak decydować o tym, czy otrzymacie broń. W każdym razie teraz na pewno nie.

- Atlantyda cała jest przeniknięta magią kryształów - ciągnął dalej, odpowiadając na pytania Antoniego - Jednak odnośnie wiecznej młodości, to rozczaruję was: taką właściwość mają tylko osoby, które od początku żyły na tym świecie, a dokładniej w tym mieście. Woda w fontannie jest zwykłą wodą... zresztą skąd taki dziwny pomysł, żeby picie jakiejś wody miało dawać nieśmiertelność? Wydaje mi się to mało sensowne.

- Jaka szkoda - westchnął jeden ze starych architektów - No dobrze, ale powiedz więcej o tej magii.

- Wszyscy tutaj potrafimy w taki czy inny sposób korzystać z kryształów, to one dają moc. Uczyliśmy się tego przez całe życie. Są nawet całe grupy osób, które pracują nad odkrywaniem nowych możliwości kryształów. Te mają różne rozmiary: są malutkie i ogromne, a zawarta w nich energia magiczna, będąca w ciągłym ruchu, wydziela światło. Można ukierunkować ją tak, by służyła jakimś celom. Wielu z nas potrafi na przykład przenosić przedmioty na odległość przy pomocy samej tylko magii. Ja nauczyłem się z kolei do perfekcji przyspieszać swoje ruchy i wzmacniać ciało tak, że nawet w zbroi mogę poruszać się szybciej, niż inni. W każdym razie ta magia jest bardzo uniwersalna i w zależności od preferencji można ją wykorzystywać na różne sposoby... Wy zdaje się inaczej korzystacie z magii?
 
__________________
Bardzo lubię regulamin, a szczególnie punkt 10!
MistrzGry jest offline