Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-11-2007, 22:28   #12
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Ja też chciałbym się w tym temacie zgłosić jako osoba chętna pomóc początkującym MG i ogólnie ludziom zaczynającym zabawę z fantasy (czyli jak macie jakieś pytania do PW do mnie, albo na email - slawekd23@gmail.com ). Me specjalizacje to rpg od strony logicznej (czyli np. dlaczego nie należy machać mieczem w karczmie), etnicznej itp.
Również mogę dać jedną lub dwie rady odnośnie systemu DnD na którym się wychowałem.

I jeszcze słówko odnośnie problemu Lotara:

"Zostawanie MG" (jak to już napisała Redone) jest metaforą. Po prostu zakładasz topic w rekrutacji i bum, jesteś jednym z nich.


Jeśli chodzi o drugie pytanie to już troszkę bardziej rozbudowana odpowiedź będzie potrzebna. Otóż zaczynasz od skompletowania graczy w rekrutacji i zakładasz temat sesji w podforum odpowiednim dla niej (np. prowadzisz sesję Warhammera, zakładasz sesje w podforum Sesje RPG - Warhammer).

Potem, już w temacie świeżo założonej sesji, szukasz na górze panelu zwanego "Sesja RPG" (tuż nad pierwszym postem). Rozwijasz go i klikasz w "rozpocznij sesję" (lub coś synonimicznego).

W tym momencie temat zapisuje Ciebie jako Mistrza Gry tej sesji. Ale to jeszcze nie koniec. Znów klikasz w panel "Sesja RPG" i wybierasz "Lista Graczy", po czym klikasz w plusik pod zarysem osoby.

Wyskoczy Ci okienko w którym interesują Cię tylko dwa pola:
- Wybierz użytkownika forum - tu oczywiście w wielkiej liście userów wybierasz tego, kto się zapisał na twoją sesję
- Imię postaci - tu wpisujesz imię postaci, jaką będzie grał użytkownik.

Powtarzasz to aż w sesji nie będą wszystkie osoby które się zapisały.

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 20-11-2007 o 22:45.
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem