Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2005, 19:54   #40
Maveilthain
 
Reputacja: 1 Maveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputacjęMaveilthain ma wspaniałą reputację
Dedekowcy vs. Undedekowcy na arenie

Kurcze pieczone z rożna...

Ludzie, elfy, krasnoludy, żłówie ( ) itd...
Nie wiem jak wy gracie, ale w każdym systemie jest coś takiego jak "ZALEŻNOŚĆ", czyli, jest to związek pomiędzy tym co gracze preferują, a tym co tworzy MG.
Zagadki - np. Baldurs Gate, pierwsze miasto Candelkeep - zadania np. 1. Odnajdź miecz Hula i oddaj go Hulowi. 2. Zanieś Antidotum do farmera. 3. Odnajdź księgę Phylidy =
Cytat:
"Phylida znowu zostawiła książkę..."
4. Jest w Karczmie taki mag i on prosi o przyniesienie "czegoś" (zwoju jakiegoś tam) od takiego czerwonego co się koło zamku kręci.

I co? to jest DnD? Rozumiem, że oparte jest na innej edycji i AD&D, ale piersze było DnD, (tak jak pierwsze było światło a potem słońce wg. Biblii)

Ludzie, przyznam ze pierwsi MG z GKF byli super jak prowadzili Warmłotka, ale potem pojechali i zostaliśmy my, więc kilku zajęło się WFRP i co do cech. - Cholerna robota, d20 jest o tyle lepsze że niema 12 cech tylko 6, nawet rzut kością k20 jest oczywisty jak w kościach k6 im więcej tym lepiej, a nie jak w WFRP modlisz się podczas rzutu żeby mieć 001do 005, bo najbardziej precyzyjny? Tere fere kuku, System d2 najlepiej uprzoszczony jak Shadowrun, też jest ok 6 cech a nie 12!!

WSZSTKO ZALEZY OD MG i te uwagi o ty żeby niedawać zagadek to bujda!!! ja nie uznaje takich zasad, żeby przygotować się na sieczkę jak ktoś gra dużo w diablo to potem mówi żednd to tylko sieczka. Wiedźmin: GW ma jeszcze wiecej cech. Tak samo jak niechce uczyć się niemieckiego, bo ma za dużo odmian, tak niechce i nie lubię systemów które nie są posegregowane.

Realizm i jeszcze raz Realizm!!! - No ludzie, magia nie jest realna? dajcie spokój. Magia i świat fantazy zawsze nie będą w 100% realne, no ale takie ruchy włucznią jak widziałem w BG trochę już mówią, albo topór- inna broń inaczej wali. DLatego Realizm w Fantazy polega nie na świecie Realnym i nanim tylko się opierając, lecz na odwzorowywaniu pewnych cech, jeżeli ktoś dostanie kilka kilogramów więcej porusza się coraz wolniej a jak go przeciąży to sie nie ruszy chopak. Jasne? Jak dostanie bełtem to się kurczak będzie krwawił i uniemożliwi to jego pewne działania.

Chyba po Aktorstwie zrobie Reżyserje i zacznę kręcić filmy kinowe z Seri DnD i do kupienia na DVD, oraz serial na kanale Medieval, który też dodam do polskiej TV. Zobaczycie kurczaki biedne że nie koniecznie polega na siekaniu. A czy nic wam nie mówi filmik Dungeons & Dragons, gdzie żadnego potworka nie było, tylko chłopak miał misję żeby wźiąć różczke czerwonych smoków, a na końcu co prawda, były wojny smoków, ale tam nie brał udziały walcząc ze smokiem nasz łotrzyk tylko z niepotworkiem = magiem.
Cytat:
I co jakoś poszło? Jakoś poszło Ośle
cytat ze "Shreka"
Eh jak wy mało wypełniacie zadań w DnD. szkoda gadać.
Ostatnio prowadziłem sesje w "mieście" gdize żaden potworek się nie zjawił, kolega ma dostarczyć szlachcicowi różczkę i mieczyk, ale go tzrepnęli łotrzyki, z gildi złodziei i teraz musi go odzyskać żeby donieść do domu szlachcica, żadnch kanałów nie przewwiduje i żadnych potworków. Naco komu potworki skoro umieją gracze chodzić do świątyni i modlić się o błogosławieństwo, na co im potworki, skoro mogą znosić beczki z winem do karczmy, mogą się jak robinhood, ukrywać w lasach jako tropiciele i polować na sarenki żeby coś zjeść.

Modern DnD ? ciekawe, ale to DnD jest właśnie elastyczne bo daje możliwości do tworzenia własnych rzeczy, ale nie przecze że w innych systemach tak nie jest, tylko że w innych jest dużo więcej roboty. Wydaje się wiele dodadków które sobie kupuję jak mam kasę i wole rozszerzać a nie ograniczyć się tylko do Podgęcznika Gracza, z kilkoma klasami i Księgo Potwoków, z całą ich listą.

A i Czym się różni DnD od d20? - to jest meechanika, ok. a DnD to co to jest? Nakładka na Mechanikę? To nie tylko Grayhawk, ale inne światy co nie ? nie myle się?, co to jest DnD? Mozę to pytanie powinienem zadać a i proszę o niepisanie w salangu (chyba że wyjaśnicie w nawiasach) bo nieczytałem tak dużo jak Wy Fantasy w Języku ANG i skrótów.

Dziękuję i pozdrawiam, nie przekonacie mnie do systemów gdzie nie ma tego co daje DnD.
 
__________________
ImiÄ™: Maveilthain
Klasa: Barbarian
Rasa: Elf (dziki)
Maveilthain jest offline