Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2007, 14:45   #60
Szusaku
 
Reputacja: 1 Szusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwu
Moje trzy grosze w sprawie decydowania o wyniku walki.

Podoba mi się głosowanie, podoba mi się rzut kością i kusi mnie myśl o uwzględnieniu tego kim nasze postacie są.

Moja propozycja brzmi następująco (jest trochę zakręcona ale ):
1. Obie postacie opisują (krótko) jaką strategię chcą przyjąć w walce (w szczególności jakie moce nadprzyrodzone używają) i wysyłają do MG, który to wkleja je w jednym poście do komentarzy.
2. Każdy graczy oceniając taktyki przesłane przez pojedynkujących się, może zdecydować kto ma większe szansę na zwycięstwo, wysyłając PW do MG w ciągu 24h od umieszczenia powyższej wiadomości.
3. Obie postacie rzucają k10 oraz dodają modyfikatory (patrz poniżej).
4. Ten z wyższym wynikiem zwycięża i opisuje pojedynek w temacie.

Modyfikatory:
Wampir +2
Zdolności nadprzyrodzone aktywowane przez postać (wampir, mag, ghul) +2
Postać umie władać bronią +1
Postać jest doświadczonym wojownikiem/rycerzem (zamiast powyższej) +3
Każdy głos na postać +1

Zalety:
- Myślę że jest to dość ekscytujący i dość sprawiedliwy sposób na rozegranie walki
- Wszyscy (którzy chcą) biorą udział

Wady:
- Może trwać za długo

Przykład:
Ojciec Franciszek staje do pojedynku z Zawiszą
Sędzią pojedynku (MG) zostaje np Szuskau .

1. Ojciec Franciszek decyduje się modlić o ratunek i powstrzymanie wąpierza.
2. Zawisza ma zamiar przeciąć Franciszka na pół swoim długim dwuręcznym mieczem.
3. Szusaku wkleja ich strategie w komentarzach.
4. Pozostali gracze rozważają kto wygra. Część (4) oddaje głos na Franciszka uznając że jego silna wiara obroni go przed wampirem. Jeszcze inni (6) uważają że miecz Zawiszy jest dużo za duży aby wiara pomogła. Przesyłają głosy do Szusaku (reszta się automatycznie wstrzymuje).
5. Szusaku ogłasza wyniki głosowania w komentarzach.
5. Ojciec Franiszek otrzymuje (7) z rzutu, Zawisza (4).
6. Ojciec Franciszek dodaje tylko głosy na swoją postać, jako że żadne inne modyfikatory mu się nie należą (czas w klasztorze nie nauczył go władać bronią) otrzymując 7+4=11.
Zawisza po dodaniu rzutu i głosów dostaje 4+6=10. Następnie jako że jest wprawiony w bojach dodaje +3 otrzymując 13 i dodaje kolejne +2 za bycie wampirem. W sumie jego wynik to 15.
7. Gracz prowadzący Zawisze opisuje jak to pokonał i co uczynił z Franciszkiem
 

Ostatnio edytowane przez Szusaku : 22-11-2007 o 15:32.
Szusaku jest offline