Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2007, 13:38   #8
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Taka dyskusja się nawiązała, że aż nie sposób jej ominąć. Pozwolę sobie zatem równiez na ocenę.

Opowiadanie zostało napisane w 1osobie i tak, jak zauważyła Laryssa, przyjęło formę dziennika. Wedle tej też konwencji mam zamiar do niego podejść. Otóż w tym przypadku uważam, że styl jest świetny (opisowa, literacka narracja opowiadania byłaby tu nie na miejscu). Oddaje on wartkość myśli, a kolokwializny i wulgaryzmy są wyróżnikami stylu narratora (i bohatera zarazem) <-- sporo mówią nam o jego charakterze.

Ja natomiast odjęłam punkty za fabułę, ponieważ opowiadanie faktycznie wygląda na prywatę i samo w sobie... nie jest bardzo interesujące. Uważam, że albo trzeba było przyjąć konwencję akcji, albo realizmu, a w przypadku tego drugiego odstraszają te markowe ciuchy, limuzyny...

Co do przydatności... (nie lubię tej kategorii) opowiadanie wydaje się totalnie nieprzydatne, ale tu akurat ocenię je dość wysoko z uwagi na to, że dobrze się czytało i stanowi ono niejako informację na temat gier terenowych i szeroko pojmowanych militariów.
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 23-11-2007 o 13:42.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem