Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2007, 18:30   #34
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Cytat:
Napisał kitsune
Kucia, czy mam rozumieć, że chciano porwać Hrabiego? A czy wiemy, dlaczego miał tą droga zmierzać?
Nie macie pojęcia. A przynajmniej nie jest to wiedza powszechna dla waszych postaci.

Cytat:
Napisał kitsune
Kolejna sprawa, ten barbarzyńca powiedział, że rycerze ich wynajęli. nie pamięta może:

- herbów
- kolorystyki kropierzy, po którym można trafić w herb rycerza, lub krainę pochodzenia
- broni rycerzy (nietypowa dla Arish oprawa, zdobienia, kształt. W naszym świecie można było odróżnić np. broń włoska od niemieckiej)
- zbroje rycerskie (wygląd, budowa), hełmy etc. To tez znak szczególnych pewnych nacji.

Pozdr
No to nie załapaliście mojego cudownego, literacko-filmowego chwytu Rycerz "z łobrazka", opisywany we fragmencie poświęcony śmierci Vilemo, to nikt inny jak ten, który wyznaczył cel waszym przeciwnikom. Stroje jego są wolne od herbów wszelakich, zbroja z opisu mężczyzny zdawała się być jedną z najdroższych w całym hrabstwie (zdobienia, sama klasa stali- nawet uchodząca za skarb zbroja Archibalda nie może się równać do tej płytówki, wiadomo jednak, że jeniec może przesadzać), zaś miecz... Cóż, miecz zdawał się kontrastować z resztą- z jednej strony był z pewnością od tego rzemieślnika, który stworzył zbroję (niemal identyczne zdobienia), miecz jednak zdawał się być mocno wyszczerbiony. Tyle szczegółów zapamiętał.

Czy zaś ten, który wynajął sotnię był tym, który (już na terenie hrabstwa!) wskazał im cel- nie wiadomo, gdyż nasz przesłuchiwany nie miał okazji widzieć z bliska tego pierwszego.

No, tyle. Za chaos przepraszam, ale chorym i średnio myślę dziś.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline