Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-07-2004, 15:08   #1
Nijel
 
Reputacja: 1 Nijel ma wyłączoną reputację
Recenzje - dobre słowa i te złe

Zacznę może od moich osobistych jeszcze-nie-tak-dawno-ulubieńców, którzy w tym roku wydali kolejną płytę:

Moonlight - "Audio 136"

Pierwsza płyta bez Daniela Potasza i na prawde pierwsza, która jakos mnie niczym nie urzekała (bałem sie,ze tak będzie). Sam zespół sceptycznie podchodził jeszcze do poprzedniego albumu "Yashi". Teraz, po "rozpadzie" Moonlighta i po wydaniu "Audio 136" wyglada na to, ze nie mają już pomysłu na kolejne krążki i na siłę próbują utrzymać swoj nieokreślony bliżej styl.
Pierwsze co zwrociło moją uwage jeszcze na pudełku, to spis utworów:

1. Rosmary's Baby
2. Air
3. Don't Look Back
4. Words
5. Kontakt
6. Niedokończony Sen
7. New Life
8. Protect Me
9. 13
10. Rosmary's Baby ( reprise )

Bonus CD:
11. Tlen
12. Tindułin
13. Słowa
14. Ochraniaj Mnie
15. 13 (polska wersja)
+2 videoclipy
+3 clipy koncertowe

Nie ma sie z czego cieszyć, bo 2cd to tylko wersja limitowana. Pierwszy CD i tylko 2 kawałki po polsku... Dla fanów Moonlighta to powinno mówić samo za siebie.
Tym albumem Moonlight chce może zyskać jakieś szersze grono słuchaczy, zrażając do siebie dawnych fanów. Może 2 CD bedzie ciekawszy. Niestety na razie nie posiadam, ale jak bede mial i jesli ktos bedzie zainteresowany to zdam relacje. Widzialem 2 teledyski i gdyby nie Majka (voc.) to nie wytrzymałbym do końca Może clipy z koncertów będą jakieś porządniejsze. Czymś ta płyta musi przecież przyciągnąć.
Reasumując - "Niedokończony sen" i "Don't look back" przypominają starego dobrego Moonlighta ale reszta jakas taka bezpłciowa niestety...
Polecam raczej projekt Daniela Potasza "Heal", choć jeszcze nie słyszałem o oficjalnym wydaniu płyty (jesli bedzie wydana wogóle) to mam dostęp do wersji niezmasterowanej i jest o niebo lepsza od "Audio 136"
Z "Healem" to juz inna historia, bo zespół zdążył się już rozpaść i co do albumu to nie licze specjalnie na jego wydanie... a szkoda.

Ostatni wywiad z Mają Konarską:

Audio 136
 
__________________
Niel aep Laureavandrell von Haeridalis Suldanessalaar
Ile na'mela en coiamin ar'amin cron'ile ed'haba amad. Allalen.
Nijel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem