Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2007, 23:39   #206
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Aż takim radykałem to ja nie chciałem być, generalnie miałem wizje, aby dopisywać kolejne rzeczy w miarę pojawiania się. Np
- Nadwrażliwość 1
Po jakimś czasie
- Akceleracja 2
No i potem okazuje się że pasuje
- Prezencja 2
I to w przypadku wampierza zamykało by sprawę.
Czyli postuluje aby dopisywać kolejne pozycje w czasie informując ogół o zmianie. Ocena następowała by dopiero po przekroczeniu pewnej masy krytycznej.

Do tego wprowadziłbym przymus rozpisywania dopiero dla tych którzy mocy używają, jeśli ktoś po prostu sobie chodzi i gada, no to może być dowolnym wampirem "potencjalnie" i nie ma co go męczyć o kropeczki.

Druga sprawa, czy zamiast 3 pozycji można by prosić wartość kropkową? Bo co z tego, że ktoś ma 3 pozycje i wszystkie na 5 Np nie wiecej niż 4 kropki na ghula, 6 na wampierza i 8 na Maga (magowie mają inaczej) Oczywiście chodzi o maks poziom, jeśli ktoś chce uznać, że ma "młodszego wampira" to chwała mu za to.
Do tego wprowadziłbym jakiś handel moce za środki, żeby jak ktoś ma drużynę niemców to jednak coś sobie odliczył.
Do tego bym dopuścił jakieś odstępstwa w szczególnych przypadkach do osądu przez kolegium MG. (żeby sie nie okazało że Bolko musi wykupywać wszystkich chłopów stajennych na zamku

Trzecia sprawa, to Magowie, czy limit ich kropek to 6 czy 8 to nieważne, ale postulowałbym aby akurat oni mogli je mieć w większej liczbie "sfer" niż 3. wynika to ze specyfiki Maga, gdzie "efekty" to moduły i żeby stworzyć odpowiednik wampirzej dyscypliny czesto trzeba sięgnąć po kilka róznych dyscyplin (zwanych sferami)

@Grey - pewnie nie tego oczekiwałeś, ale Twoja postać może mieć np Umysł, Pierwszą, Ducha - nie wiem na ile jest to klimatyczne, ale dość popularne u duchownych
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra

Ostatnio edytowane przez behemot : 02-12-2007 o 01:01.
behemot jest offline