Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2007, 20:10   #11
Diakonis
 
Reputacja: 1 Diakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znanyDiakonis nie jest za bardzo znany
Przybliżył historię czego? Fabułę gry? Przecież to tylko 12 stron niecałe. No ale rozumiem, że na zachętę.

Ogólnie historia zaczyna się podczas balu urodzinowego Księcia Azouna IV. Dlaczego jest to tak ważna uroczystość? Ano dlatego, że od śmierci Azouna III, co zdarzyło się około 15 lat temu, Cormyr nie jest do końca królestwem. Mimo, że posiada taki status rządzi nim Namiestniczka, Alusair Obarskyr, którą zresztą wyznaczył Azoun III. Osiemnaste urodziny Azouna IV są o tyle ważne, że wraz z tym rokiem zaczną się przygotowania do koronacji i objęcia przez niego władzy w państwie, co ma odbyć się na 19 urodziny księcia. Niestety podczas tej uroczystości doszło pewnych wypadków w wyniku, których porwano następcę tronu. Ta historia opowiada o bohaterach, którzy podjęli się odbicia księcia z rąk porywaczy.

Tak wygląda zarys historii. Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam do czytania sesji.

Co do znajomości świata, to nie musi być ona bardzo dokładna. Szczerze mówiąc sam nie jestem wielkim znawcą Torilu. Ważne jest utrzymanie klimatu i charakteru świata Forgotten Realms. A co do kompendium to nie wiem o co pytasz, ale jeśli chodzi o podręcznik to chociażby "Przewodnik Gracza po Faerunie", ale nie jest on wymagany. Jeśli ktoś grał w sagę Baldurs Gate, Neverwinter Nights etc. w świadomy sposób pochłaniając pożywkę narracyjną, a nie tylko koxając levelki, to myślę że powinno to wystarczyć.


************************************************** ********

Zgłosili się:
Marcellus - do postaci Malwin Rossarta
Mettalium - postać własna
Enneid - zobaczymy
 

Ostatnio edytowane przez Diakonis : 06-12-2007 o 20:47.
Diakonis jest offline