Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2007, 14:14   #14
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
Opowiadanko przeczytałam raczej dla jego autora niż dla niego samego i to mimo rzeczy, która na dzień dobry w zwyczajnych sytuacjach mnie odrzuca - Jeśli autor naprawdę uważa, że jego opowiadanie lepiej wygląda z obrazkami, chyba stara się odciągnąć uwagę swojego czytelnika od treści.

A teraz konkrety- co? jak? i za ile? Może jestem niesprawiedliwa, ale oceniałam zgodnie z własnym wyczuciem i smakiem. Nie przemówiło do mnie to opowiadanie, nie pobudziło mojej wyobraźni, było chwilami przekolorowane. Kojarzyło mi się z filmami klasy b, bądź serialami typu Nikita, a ja słabnę przy czymś takim. Dlatego tak spuściłam pkt za pomysł, co było tam odkrywczego? Nie wiem, znam wielu facetów i widzę, że mają podobne problemy, choć dodanie sukni od armaniego, deserta i strzelnicy chyba chyba już jest ponad moje siły, a ciężko mi zarzucić brak wyobraźni.
Za styl obcięłam pkt mimo, że był tym co mi w opowiadaniu najbardziej się podobało. Napisane zwięźle, zrozumiale, ale też dość plastycznie. Czego mi brakowało? Chwilami łapałam się na tym czytając, że znajdowałam słowa w moim przekonaniu, które w tym, a tym miejscu brzmiały by lepiej. Bądź co bądź to styl danego autora, więc żądania zmian nie w chodzą w ogóle w grę, a więc mnie będzie wadzić. (No cóż są tak okropnie męczący i wymagający czytelnicy jak ja )
No i pkt za przydatność- do czego to w ogóle ma służyć?! No cóż ubzdurałam sobie, że przyjmę je za kryterium tego czy kupiłabym zbiór opowiadań danego autora po takiej jego próbce. Ja mówię, że bym nie kupiła, ale nie można ułamkowo odbierać pkt, więc ten jeden głos tak zaważył.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszej owocnej pracy
Zwłaszcza tej w samodoskonaleniu
Ruda
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."
rudaad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem