Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2007, 02:17   #12
Angrod
 
Angrod's Avatar
 
Reputacja: 1 Angrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Kokesz Zobacz post
Pamiętajmy, że dziennikarze nie są ekspertami od danych tematów.
Zauważmy, że to nie musi być osoba po studiach dziennikarskich, a raczej uświadommy to sobie, że to raczej pierwsza z brzegu osoba posługująca się pewną rodzaju dewotystyczną propagandą. Typowe, nacechowane wypowiedzi, chęć wpłynięcia ma opinię bla, bla, bla, że jest do pupy to wszyscy widzimy, ale mimo to niesie mniej więcej swoją treść, którą ładnie wyłożył Sagon, która z kolei wyłoniła ciekawą rozmowę.

Cytat:
Napisał Sagon Zobacz post
No dobra, idąc tym tokiem to też jest racja, bo nawet dla osób wierzących nie ma możliwości iść cały czas jedną drogą. Jesteśmy niedoskonali i popełniamy błędy, czyli kroczymy raz jedna raz drugą ścieżką.
A ja bym powiedział, że jesteśmy doskonali. A o to i mój dowód. Zacznijmy od tego, że mamy wolną wolę. To jest moje założenie, które omawialiśmy już w innym temacie. Skoro mamy możliwość wyboru, teoretycznie możliwe jest dokonywanie samych właściwych wyborów, a co za tym idzie nie popełnianie żadnych błędów. Czyli mamy możliwość osiągnąć doskonałość. Pomyślmy jednak: Czy ktoś doskonały byłby taki faktycznie gdyby nie miał możliwości stania się w pewnym momencie niedoskonałym?

Cytat:
Napisał Marcellus Zobacz post
Ale ja nie uważam by Szatan był zły
A niby jaki? Nawet w tym tekście występuje pod imieniem Zły

Swoją drogą zastanawia mnie coś. Szatan jest wg Biblii głównym wrogiem, człowieka czyli gościem, który nikogo nie lubi i tylko patrzy żeby komuś dopiec. Pochodzi z religii chrześcijańskiej/judaistycznej, a tam wyraźnie jest powiedziane, że stoi on na pozycji przegranej. Czemu wiec satanizm jest taki popularny? (Zastanawiam się ogólnie nie do żadnego postu ) Pomijając to, że większość satanistów nie wie co satanizm tak w ogóle zakłada, to nawet ten nurt czysto filozoficzny, bez żadnych rytuałów itp, jest po prostu kiepski na dłuższą metę i mało oryginalny. bo to po prostu skrajny hedonizm. No i ostatnia rzecz skoro przy tym jesteśmy. Lansowanie się z Szatanem. Co mają znaczyć liczby 666 w nickach, powtarzanie raz po raz "ave satan", i takie tam. Przykładem może być nick założyciela tematu. Nie chodzi mi o to, że to zło i grzech, czy cośtam. Po prostu chciałbym wiedzieć czym kieruje się osoba robiąca taki szatański stuff i po co?


Cytat:
Napisał Marcellus Zobacz post
Zło w sumie można uznać za wynik selekcji naturalnej. Źli byli nagradzani ( np chciwość itp ) np ukradłeś kozę sąsiada to już masz dwie = masz większe szanse na przeżycie. (...) No bo kogo nie fascynuje zlo ? Przeciez to wyrazie widac chociazby na naszym poletku gdzie coraz wiecej ludzi chce grac postaciami zlymi i mrocznymi.
Ale wtedy przychodzi sąsiad z kolegami, którym nie podoba się takie wykroczenie przeciw społeczeństwu. Zabierają swoją kozę jako, że tak jest sprawiedliwie, zabierają twoją kozę, aby wynagrodzić sobie zadany trud i na koniec ucinają ci rękę jako karę. Twoje szanse na przeżycie dramatycznie maleją. Rodzi się prawo.
Zupełnie nie zgadzam się z twoją teorią. Bo selekcja naturalna dopuszczałaby istnienie osób obdarzonych złem i pozbawionych go. Pierwsi okazują się lepsi i cały świat ludzi powoli, co ja mówię, w zawrotnym tempie (skoro progres widać gołym okiem, nawet na forum) zmierza do przeistoczenia się w jakieś demony ciemności, przez swój szatański gen. No a ta powszechna fascynacja złem? Eee... No nie wiem przynajmniej ja, w otaczającym mnie świecie nie dostrzegam tego.

Proponuję odświeżyć kącik filozoficzny!
 
Angrod jest offline