Wątek: Dobro i zło
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2007, 13:25   #14
Johannes Black
Banned
 
Reputacja: 1 Johannes Black nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Harv Zobacz post
Hmm.. Nie do końca rozumiem co rozumiesz przez "prawdziwe" chrześcijaństwo

Ja rozumiem to tak, że pierwsi Chrześcijanie chcieli, aby ludzie poprawnie rozróżniali dobro i zło.
Nie nazwałbym mojego "wyznania" deizmem. Nie uznaję siły, która uruchomiła świat i jest jego symbolem. W moim mniemaniu wszechświat istniał od zawsze, jako że jego największą częścią jest próżnia międzygwiezdna i międzyplanetarna. I nasz świat powstał w sposób całkowicie naturalny, bez ingerencji żadnych innych sił. Tego nie nazywamy deizmem. A sam świat kieruje się swoimi własnymi zasadami.

Każdy może pojmować podstawy Chrześcijaństwa inaczej. Dla Ciebie podstawą jest uznanie Boga jako osoby, dla mnie jako pozytywnej, nieistniejącej fizycznie siły. Wg. mnie dobro to zjawisko utworzone przez ludzi, siła, która nas otacza i wywiera na nas pozytywny wpływ, wywołując uczucie miłości itp.

Pamiętajmy, że pierwsi Chrześcijanie pojawili się kilka tysięcy lat temu. Wtedy obowiązywano i ceniono zupełnie inne wartości. Dlatego mówiąc o osobach, wartościach i podstawach tamtych czasów, musimy myśleć na ich płaszczyznach.
 

Ostatnio edytowane przez Johannes Black : 15-12-2007 o 13:29.
Johannes Black jest offline