Wątek: Dobro i zło
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-12-2007, 14:17   #15
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Hmm.. To co wyznajesz to raczej nie jest chrześcijaństwo, a na pewno nie katolicyzm. Uważasz Boga za siłę, ale jak widzę, drugorzędną. Co do odwoływania się do pierwszych chrześcijan, to podczas pierwszych lat po powstaniu chrześcijaństwa pojawiło się wiele pomysłów na życie w świetle nauku Chrystusa. Wiele z nich było bardzo niewłaściwych, opisał je częściowo św Jan w pierwszym swoim liście. Potem kościół jakoś określił zasady wiary. Tak samo Twój pogląd, Johann, nie musi wcale być właściwy. Obraz chrześcijaństwa kreowany przez Kościół jest inny. Jeśli masz jakieś źródła potwierdzające to co mówisz, to chętnie poczytam - sam nie jestem ekspertem.
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline