Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2007, 20:50   #395
Manji
 
Manji's Avatar
 
Reputacja: 1 Manji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnieManji jest jak niezastąpione światło przewodnie
Myślę, że Skorpioni stratedzy by rozpoczeli konflikt podobnie do Żurawin. Najważniejszy krok, rozpoznania wroga i terenu. Pozyskanie informatorów na terytorium wroga. (tu zaczyna się już moja wizja niewypowiedziana w żadnym poście) 1/3 armi wraz z sokolnikami dokonuje szybkiego rajdu na jedną z twierdz. Dłuższa walka nie wchodzi w grę, ale służba strażnicy (przekupieni lub zastraszeni himini i samuraiowie) otworzy bramę lub w tym bardzo dopoże (tu można by wiele pisać więc może innym razem), wojsko koncentruje się na błyskawicznym wtargnięciu i zdobyciu strażnicy, a sokolnicy pilnują.
Po zdobyciu celu odesłanie rannych z złupami i sokolnikami (a przynajmniej większość z nich). Pozostała część ( w razie potrzeby zasilona odwodami) robi na terenie wewnętrznym (omijając twierdze i zamki) kampanię destruktywną, czyli zabijąc wszystkich którzy nie chcą współpracować. Armia w ten sposób stwarza pozory dużej. Gdy wieści dotrą o ogromnej armii wojska Lwa zgromadzą swoje siły w pośpiechu (armia Skorpiona zajmuje cele przez nich chronione uzupełniając swoje zapasy, bogacąc się a wyniszczając zasoby Lwa), armia Skorpiona będzie unikać starcia, męcząc, irytując i rozdzielając wroga. Gdy armia Lwa będzie ganiać po wewnętrznych terenach, pozostała armia Skorpiona ma już ułatwiony dostpę do słabiej chronionych strażnic Lwa. Wystarczyłoby przejąć z 6 i można cofnąć armię do strażnic, niech Lwy wykupują swoje zniszczone przez wojnę tereny.

Proszę o wypowiedzi strateg ze mnie rzaden ale mnie korciło aby to napisać

Pozdrawiam

Manji.
 
__________________
Świerszcz śpiewa pełen radości,
a jednak żyje krótko.
Lepiej żyć szczęśliwym niż smutnym.
Manji jest offline