Wątek: Trudna Sprawa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-01-2008, 16:08   #48
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
-To nie jest księga kolegium - odparł cicho elf, - to moje własne zapiski, formuły czarów i rytuału, ponadto zapisane eksperymenty i badania dotyczące wiatru Ulgu. Jakiego wyznania kapłanem jesteś i czego mogę oczekiwać w zamian? – zapytał dyplomatycznie.

- W tej księdze jest spora wiedza, zważywszy, że część z tego jest tylko moją pracą, jest to księga unikatowa. Zapisałem ją jednak w rodowym języku, dlatego bez tłumaczenia raczej będzie dla Ciebie bezużyteczna, jeśli znajdzie się czas mógłbym jednak wyłożyć Ci interesujące tematy, sam zaś zgłębiłbym Waszą kapłańską wiedzę.

Elf cieszył się z zainteresowania okazanego mu przez kapłana. Miał okazję wymienić wiedzę i jednocześnie zabezpieczyć sobie możliwość otwartego magikowania. O ile każdy może zadrzeć z wędrownym magiem, o tyle wystąpienie przeciwko członkowi kolegiów lub świątyń było nader ryzykowne.
 
Eliasz jest offline