Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2008, 22:08   #37
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Karty Postaci

Witajcie

Oto naszedł czas, aby sprawdzić „w boju” Wasze umiejętności pisarskie i ugruntować wiedzę na temat świata. Przed Wami... preludium sesji: tworzenie własnych KP.

Oczywiście jesteście już wszyscy przyjęci, jednak nie ruszymy z grą dopóki każda karta nie zdobędzie akceptacji mojej i Kutaka. Postarajcie się więc!

Żeby było trochę łatwiej poniżej zamieszczam schemat Karty, który macie wypełnić. Myślę, że wszystkie podpunkty są jasne, nowością mogą być dla Was jedynie „Umiejętności”.
Jak wiecie gramy storytellingowo, więc nie ma tu mowy o mechanice, niemniej chciałabym, abyście spośród listy umiejętności wybrali:
- dwie, które Wasza postać będzie znała świetnie
- trzy, których znajomość można określić na przeciętną
- cztery ledwo co liźnięte dziedziny, ot po prostu postać ma o nich pojęcie
Dlaczego taki zabieg? To proste: żeby Was okiełznać. Najczęstsze wpadki w Storytellingu polegają na tym, że gracze chcą za wszelką cenę wygrać i uważają, że skoro nie ma mechaniki, to postać potrafi wszystko. Pamiętajcie: sesja RPG służy do przeżywania, a nie do wygrywania. Zawsze powinniście sami nałożyć sobie takie ramy i określić w czym Wasz bohater może uchodzić za znawcę, a w czym będzie całkowitym laikiem. To pozwala stwarzać postacie realistyczne i ciekawe, bo przecież każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony, prawda?

Cytat:
KARTA POSTACI:

1. Imię(pseudo):

2. Nazwisko:

3. Rasa:

4. Wiek:

5. Wygląd (nie trzeba opisywać, starczy zdjęcie):

6. Charakter (5-6 zdań):

7. Historia postaci (min. 1 A4):

8. Umiejętności (2-świetnie; 3-średnio; 4-ledwo):
Charyzma
Inteligencja
Moc Magiczna
Siła
Spostrzegawczość
Strzelanie
Ukrywanie się
Walka w zwarciu
Wiedza
Wytrzymałość
Znajomości
Zręczność
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, piszcie tutaj, a jeśli nie...

Karty wysyłacie do mnie na maila: lorinale@poczta.fm
Na Wasze projekty czekam NAJPÓŹNIEJ do godziny 22.00 18.01 (piątek)!

Powodzenia
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline