Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2005, 14:01   #1
Fistus
 
Reputacja: 1 Fistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłość
"Skandaliczne wypowiedzi Sapkowskiego"

Cytat:
Napisał gazeta.pl
PRZEGLĄD PRASY. "Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..." To jedna z wypowiedzi Andrzeja Sapkowskiego na sobotnim spotkaniu odbywającym się, w ramach Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki "Polcon", w podpoznańskim Błażejewku - relacjonuje "Głos Wielkopolski".

Niektórzy z sympatyków fantastyki byli zszokowani i zbulwersowani tym wystąpieniem, inni zdawali się traktować je jako... dowcipne. Przyjechali, w liczbie około 600, na swoje doroczne święto, tymczasem uczestniczyli też w oburzającym spektaklu.

- Jestem zdumiony takimi wypowiedziami Sapkowskiego podczas spotkania w Błażejewku. Nikt nie powinien się tak wyrażać ; a już na pewno w miejscu publicznym. Sam nie uczestniczyłem w tym spotkaniu, ale o bulwersujących wypowiedziach dowiedziałem się od uczestników meetingu z Andrzejem Sapkowskim - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Tomasz Barczyk, współorganizator konwentu, poproszony o komentarz do tych zdarzeń.

Na szczęście "popis" Andrzeja Sapkowskiego był tylko jednym z punktów konwentu. Odbyły się miedzy innymi pokazy filmów, gier fabularnych, wystawy grafik i malarstwa SF. Jeden z głównych punktów programu stanowiło ogłoszenie Nagrody im. Janusza A . Zajdla. To wyróżnienie, przyznawane autorom najlepszych utworów literackich, otrzymali tym razem: Jacek Dukaj za powieść "Perfekcyjna niedoskonałość"oraz Anna Brzezińska za opowiadanie "Wody głębokie jak niebo". Na konwencie w Błażejewku ich jednak nie było. Przyjechali natomiast wcześniejsi laureaci, wśród nich Rafał Ziemkiewicz.
-> link do tekstu <-
 
__________________
"A flame which never dies, but brightens with the passing of time."
Fistus jest offline