Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2008, 10:39   #44
groovy
 
Reputacja: 1 groovy nie jest za bardzo znany
Faktycznie - historia Auchindoun jest kompletnie niedopracowana - wykonując kilka misji dla Sha'tar (główna społeczność w Shattrath) można się dowiedzieć kilku rzeczy:

Pierwotnie Auchindoun było świętym miejscem dreanei, miejscem spoczynku ich zmarłych.

Świątynia ta została przejęta przez Radę Cieni (Shadow Council), która przywołała z zaświatów potężnego demona który zniszczył połowę Terrokar Forest (domyślam się, że w ten sposób powstał pas ziemi zwany Bone Wastes otaczający Auchindoun).

Reszta to już moje domysły - Shadow Council spotkamy właściwie tylko w jednym skrzydle Auchindoun - Shadow Labirynth, więc w jakiś sposób późiej musiała zostać częściowo opanowana przez inne zainteresowane "złe" strony:
odłam Ethereals pod dowódzctwem Nexus-Prince Shaffar (jeden z trzech przywódców Ethereals - konkurent Księcia Haramada, przywódcy Consortium do objęcia władzy nad wszystkimi Ethereals);
arakkoa, którzy opanowali skrzydło Sethekk Halls i uprawiają tam swoją ciemną magię, oddając cześć bogowi Anzu (Bóg-Kruk)
poplecznicy Płonącego Legionu wskrzeszający dusze dreanei w Auchenai Crypts (dowodzeni przez Exarch Maladaar - upadłego dreanei, który przeszedł na stronę Legionu)

Zgadzam się w 100% że historia Auchenai jest do bani - bardzo płytko osadzona w grze - trudno nawet mówić o tle dla obecnych działań

Zmieniając nieco temat, dla mnie najciekawszym wątkiem w całej grze jest hitoria trolli - ich początki, rozłam, powstanie wyznawców Hakkara - historia którą można poznawać wraz z rozwojem naszej własnej postaci (wspomnę, że ciągnie się ona właściwie od zadań wprowadzających nas do Zul'Farrak, poprzez kilka krain, Sunken Temple, Lower Blackrock Spire aż w końcu do Zul'Gurub); w ostatnim dodatku dodano lochy Zul'Aman, ale jak to w TBC historia znowu została potraktowana tu skrótowo, i choć klimat Zul'Aman jest niezły (byłem tam tylko 2 razy), to jest to kiepską kontynuacją Zul'Gurub.

Ale wszystkim zainteresowanym polecam historię trolli do poczytania na stronach WoW.
 
groovy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem