Wątek: housewitz
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2005, 22:59   #20
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Pomijając, że uwazam za bezsensowne wiekowe rozliczanie sie z krzywd i błędów miedzy narodami, ktore do niczego nie prowadzi, bo i tak politycy mają w d... honor czy godnosc narodu; na Zachodzie, itp nie tłuką ludziom do glow encyklopedycznej, nieuzytecznej wiedzy, jak u nas, wiec nic dziwnego, ze nie wiedza. Od tego są encyklopedie. Co nie znaczy oczywiscie, ze nie bulwersuje mnie, jak np na takiej Dominikanie uwazają Polskę za stan USA. Chyba jednak wolalabym nie wiedzieć gdzie lezy jaki kraj - od tego są mapy w koncu, czy encyklopedie - a nauczyc sie czegos pozytecznego i uzytkowego w szkole - niz zapomniec 90% (zostal polski i biologia) z tego, co uczylam sie w podstawowce i LO, bo faktycznie tylko wiedza zdobyta na studiach mi sie w zyciu przyda. I tak nigdy nie doszlismy do historii wspolczesnej :/ Po co to wszytsko, skoro polowa Polakow nie potrafi nawet porzadnie pisac - widac zresztą po forach. Czy zrekompensuje im to wiedza, kim byl Kopernik? Prawdziwa wiedza, to umieć znaleść potrezebne informacje a nie miec w glowie stos faktów, ktorymi mozesz sie pochwalic przed tępym Amerykancem. Co zresztą probowal stosowac moj matematyk w LO - i co z tego, ze mielismy przed soba ksiazki izeszyty jak niewiele osob wychodzilo na klasowkach ponad 3? A bylismy ponoc 'elitarna' klasa w dobrym LO. Tyle na off-temat wiedza a praktyka.

Ten klip faktycznie jest niestosowny, moze szarga nawet godnosc i pamiec o cierpieniu ofiar obozów, ale prawda jest taka, ze Polacy potrafia uzalac sie tylko nad sobą i czekac zeby caly swiat uznal i docenil, jacy to jetsesmy wspaniali i jak straszliwie cierpielismy z rak oprawcow. Oczywiscie potępiając oprawców. A sami bronic potrafimy sie tylko pod ekstremalnymi okolicznosciami. A teraz? Nawet tu nie wszyscy potępiają ten klip. ja nie chce zyc przeszloscią, tylko nie powtarzac jej błędów. A do tego nie trzeba rozleglej wiedzy o niej, a rozsądku.
 
Sayane jest offline