Wątek: housewitz
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2005, 23:15   #21
Templarius
 
Templarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Templarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwuTemplarius jest godny podziwu
Ale pamiętaj, że nie wolno zapomnieć. I to najbardziej boli. Ingorancja. I nie chodzi o to, czy to Polak, czy to Rusek albo Niemiec po prostu zapomni co się działo wtedy a wtedy... ale o to, że ludzkość zapomniała o swych błędach, a jak wiemy, historia lubi się powstarzać. Nie mów mi, że patrząc na Rosiję nie masz wrażenia, że tam nic się nie zmieniło od tych 30 lat... no, może tylko troszkę.
Użalać? Masz rację - Nie! Pamiętać? Stanowcze Tak.
To nasz balast. Nasze dziedzictwo. Nasz patriotyzm. Nie uciekniemy przed tym co było. A warto pamiętać o tych, któży byli bohaterami , bo im się to należy, o tych ,któży byli potworami, by nigdy więcej nie popełniać takich błędów... i o tych, któży cierpieli. Bo o tych najbardziej zapomnieć nie można. A ,że to wiedza niepraktyczna, niepotrzebna i po prostu śmieszna dla takiego hamerykaca albo holendra? To już nie nasz problem.

-------
Do posta poniżej - Mnie już kamieni brakło . Ale tak na poważnie - zawsze targają mną konwulsje, kiedy słyszę, że na świecie dzieją się takie rzeczy...szczególnie jeśli dzieją się w naszym (o naszym) pięknym kraju. Czyżby drzemał we mnie uśpiony patriota?
 
__________________
"All those moments will be lost... In time... Like tears... In the rain. Time to die."
Templarius jest offline