WÄ…tek: Psy Wojny
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2008, 14:06   #8
Estragon
 
Reputacja: 1 Estragon nie jest za bardzo znany
Milan przysłuchiwał się kolejnym uwagom. To co jednak powiedział Paul Finabaum, natychmiastowo go przekonało, i spróbował rozwinąć myśl:
- Panowie, nie chcÄ™ siać zwÄ…tpienia, jednak myÅ›lÄ™, że trudnym bÄ™dzie wkraść siÄ™ na teren 3 lotnisk wypeÅ‚nionych po brzegi żoÅ‚nierzami osi i porozstawiać w spokoju bomby. Nie mówiÄ…c już o wyjÅ›ciu. Bardziej bym siÄ™ skierowaÅ‚ w stronÄ™ próby przenikniÄ™cia do przynajmniej jednego z obozów jako faÅ‚szywy sprzymierzeniec. Kto zna któryÅ› z jÄ™zyków krajów osi lub sprzymierzonych? Ja wÅ›ród jugosÅ‚awskiego i wÄ™gierskiego caÅ‚e życie siÄ™ poruszaÅ‚em, wiÄ™c RAZ. Mam nadziejÄ™, że doliczymy do TRZY? Aha, kapitanie, i czy dopuszczasz opcjÄ™ rozdzielania siÄ™? MyÅ›lÄ™, że 48 godzin to wystarczajÄ…co maÅ‚o czasu, by wprowadzić skoordynowane dziaÅ‚ania 2 grup – grupa A zajęłaby siÄ™ lotniskiem Floridia, Syrakuzami i esesmanem, grupa B miaÅ‚aby zaÅ‚atwić sprawÄ™ z RegusÄ… i CataniÄ…. Grupa A skÅ‚adaÅ‚aby siÄ™ ze mnie i kaprala Finebauma, bez urazy kapralu, wyglÄ…dajÄ…cego jak rasowy aryjczyk. DziaÅ‚alibyÅ›my jako Niemcy. GrupÄ™ B pokierowaÅ‚byÅ› kapitanie na 2 pozostaÅ‚e lotniska i zniszczyÅ‚ je wedle uznania, jak siÄ™ domyÅ›lam, mniej dyskretnymi metodami. Czy ta forma bÄ™dzie odpowiadać? Mam nadziejÄ™, że mój zwierzchnik nie jest snobem, dopuszczajÄ…cym jedynie wÅ‚asne opcje dziaÅ‚ania?
Ostatnie zdanie zostaÅ‚o wypowiedziane ze szczerym, serdecznym uÅ›miechem. Nedinović miaÅ‚ jednak nadziejÄ™, że te wÅ‚aÅ›nie sÅ‚owa sprawiÄ…, że O’Riley zauważy, iż nie tylko on potrafi myÅ›leć. Sam ton jego pseudo-zwierzchnika drażniÅ‚ go ponad miarÄ™; ton *każdego* zwierzchnika, którego ego przerastaÅ‚o rozum, dziaÅ‚aÅ‚ na niego jak czerwona pÅ‚achta na byka.
 
__________________
"Wystarczy przyjąć, że pi równa się 2 przecinek 89 i z
każdego koła można zrobić błędne koło".
Eugene Ionesco

Ostatnio edytowane przez Estragon : 22-01-2008 o 18:05.
Estragon jest offline