Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2008, 22:57   #6
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Czy ja wiem czy temat bez sensu? Może ktoś się da przekonać na zmianę systemu
Ja (jestem na kierunku o specjalizacji informatycznej ) używam Linux Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon (Grymaśny Gąsiorek - kocham te nazwy).

Dlaczego Linux Ubuntu?

1. Brak wirusów. Całkowity. Bez martwienia się o jakiekolwiek programy antywirusowe które zaśmiecają dysk. Jest to dal mnie ważne bo mam mały dysk, a na necie siedzę ciągle.

2. Przyjazny wygląd. Linux ma to do siebie, że użytkownik może modyfikować jego wygląd jak tylko chce. I tak, tu też są okienka!

3. Według mnie dystrybucja Ubuntu jest bardzo przyjazna użytkownikowi i intuicyjna. Nikt mnie nie uczył posługiwać się Ubuntu, sama się tu szybko odnalazłam.

4. Darmowy. U mnie w domu ciężko byłoby znaleźć nielegalny program. A na oryginalnego Windowsa nie mam pieniędzy. Z resztą, nawet jakbym miała to chyba bym nie kupiła.

5. Praktyka. Jeśli kiedyś przyjdzie mi gdzieś coś robić na Linuxie, nie będe miała najmniejszego problemu.

6. Już na starcie jest Open Office (z możliwością konwersji do pdf), komunikator internetowy, skype i wiele innych fajnych rzeczy, jak choćby firefox. I nie zajmuje to tyle miejsca co Windows + Pakiet Office.

7. Jeśli mam z czymś problem, nie wiem jak coś zrobić, na necie jest pełno ludzi, którzy wiedzą jak mi pomóc.

Nie mówię że Ubuntu nie ma wad, bo to że sporo gier na nim nie chodzi to prawda. Ale moja ulubiona, Neverwinter Nights, śmiga ślicznie, więc nie mogę narzekać

P.S. Piszcie jakich dokłądnie używacie systemów, nie po prostu Win, tylko an przykład Vista czy XP. Windows Windowsowi nierówny, tak samo jak Linux Linuxowi
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline