Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2008, 15:06   #36
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Dziękuję za dogłębne wyjaśnienie sprawy, chcąc nie chcąc będę musiał czasami ukrywać pewne wiadomości. Nie będziecie wiedzieć czy gracz korzysta z wiedzy przekazanej od MG czy też zwyczajnie kłamie
Będzie to nie do stwierdzenia , przy założeniu że taka wiadomość mogła pójść ukrytym tekstem. Idealna sprawa jak wciągnę w pułapkę - będzie wiedział tylko ten gracz, a kolejni wpadną jak mucha w lep nic o pułapce nie wiedząc nie to, żebym specjalnie jakieś pułapki szykował, co to to nie ( he he )

Ze spraw organizacyjnych to już chyba powoli koniec, wiecie co macie robić, wolałbym już dziś dostać postacie osób które jeszcze tego nie zrobiły - po to by móc przyszykować im wprowadzenie a całość postu wrzucić już jutro - jeśli się nie wyrobią lub podeślą zbyt późno to post będzie dopiero 14-stego a nie pod koniec 13-go.

Jeśli ktoś ma chęć zagrać z tych co się zgłosiły lecz nie przesłały dotąd karty to obowiązkowe jest podanie profesji , ras i charakteru - czyli tego co w fabule najważniejsze, i imię postaci też.

przypominam gg 4119451

pierwszy post wyszedł mi bardzo duży a nawet kawałka strony z przygody Pułapki w pułapkach nie użyłem, nawet nie wiem czy wasze postacie zechcą się udać tam gdzie powinny, no ale jak nie chcą się nudzić w miasteczku to powinno się udać. Możecie się poczuć z początku skrępowani tym, że rzucę Was w jedno miejsce a początek akcji oprę na pewnych założeniach, ale gdy tylko będziecie mogli odpisać to możecie w poście ustosunkować się do wcześniejszych wydarzeń, oraz odnieść się do podstawowego pytania. Jakiego ? Dowiecie się gdy ruszymy, na razie za dużo zdradzać nie będę, jednak wszystko wyjaśnię w komentarzach po umieszczeniu pierwszego posta.

Nie musicie się niczym przejmować, ani też działać na siłę zmuszając postać by robiła coś wbrew swej woli, choć już postaram się aby to przygody w których działacie wspólnie ( oszczędzając mi tym samym tworzenie kilku całkowicie różnych postów) były bardziej dla bohatera opłacalne - o czym może i on sam nie wie, ale Wy jako gracze już tak

Co do wiedzy gracza a bohatera. Pewnych rzeczy można się domyśleć, jednak proces domyślania się nie jest krótki i MUSI opierać się o racjonalne przesłanki prowadzące do takiego myślenia. Przykład. Widzę postać która ma krok wojskowy, proste plecy głowa wysoko, spojrzeniem omiata dokładnie okolicę nie patrząc się pod nogi ( myślenie o przeszłości ) ani w niebo ( myślenie o przyszłości) lecz prosto - całkowicie pochłonięty teraźniejszością. Myślę więc, że to pewnie wojownik jakiś. - oczywiście mogę go pomylić z gwardzistą, łowcą itp ale i to można rozpoznać po dalszym toku myślenia: ma na sobie skóry, łuk itd.

Jeśli jednak zobaczę, że gracze używają wiedzy im obcej, bez takiego choćby nawet prostego ( i nie naginanego wbrew faktom ! ) procesu myślowego to nie będę podchodził do tego zbyt tolerancyjnie, to będzie trochę ukrócone z uwagi na tekst ukryty - jednak nie jestem jakimś wielkim jego zwolennikiem.
Dużo treści umyka przed oczami innych co obniża jakość nawet i fabuły, być może z czasem, będę odkrywał ukryte posty - tam gdzie wiedza graczy i tak już je będzie obejmować.

Zasada prosta wiecie ( na razie) wyłącznie to co postacie mogą wiedzieć a resztę opierać mi na racjonalnych podstawach, żeby mi nie było przypadków telepatii gdy gracz wita drugiego gracza po imieniu, pomimo, że ten drugi nie przedstawił mu się jeszcze ( prosty przykład błędu dość powszechnego zresztą )
 
Eliasz jest offline