Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2008, 16:30   #37
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Cytat:
Przykład. Widzę postać która ma krok wojskowy, proste plecy głowa wysoko, spojrzeniem omiata dokładnie okolicę nie patrząc się pod nogi ( myślenie o przeszłości ) ani w niebo ( myślenie o przyszłości) lecz prosto - całkowicie pochłonięty teraźniejszością. Myślę więc, że to pewnie wojownik jakiś. - oczywiście mogę go pomylić z gwardzistą, łowcą itp ale i to można rozpoznać po dalszym toku myślenia: ma na sobie skóry, łuk itd.

Toś mnie rozbawił tym opisem Kset, bo naprawdę ten opis może się odnosić do kogokolwiek, jeśli nie opiszesz jego ubioru.
Krok wojskowy, co to za kuriozum i co on dokładnie oznacza sprężysty, rytmiczny, defiladowy, wydłużony osób, które są przyzwyczajone do pokonywania dużych odległości pieszo, jeźdźca pałąkowate nogi i rozkołysany chód.

Przykład:
Ulicą szedł sprężystym krokiem, wysoki prosty jak strzała elf. Wzrokiem uważnie badał okolice przed sobą. Odziany był w tunikę sznurowaną pod szyją, wygodne spodnie i wysokie skórzane buty. Odzienie akurat pasujące do panujących upałów. Przy pasie miał długi sztylet.

Kto to jest wojownik, złodziej, nie to mój mag, a z opisu mógłby być kimkolwiek.
A dlaczego badał uważnie, ponieważ szukał jakiegoś miejsca.

Cienka skórzana kurtka też nie czyni nikogo wojownikiem takie lubią ubierać niektórzy magowie pragnący nieco większej ochrony niż ubranie podróżne.

A wojownicy też nie zawsze paradują z mieczami, a w szczególności w miejscu zamieszkania.
Wychodząc na miasto zabierają zwykle sztylety, bo do innej broni, może przyczepić się straż miejska.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline