Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2008, 20:56   #112
Josonosimiti
 
Reputacja: 1 Josonosimiti nie jest za bardzo znany
-Rozpalenie ognisk tylko pozornie poprawiłoby naszą widoczność. Owszem płaski teren na plaży byłby lepiej widoczny. Ale w świetle gwiazd i księżyca na piasku i tak wszystko widać świetnie. Za to odblask ognia na gałęziach i liściach drzew w lesie wywoła jaką feerie cieni i odblasków, że nawet kot który w ciemności widzi by ogłupiał. A co do systemu ostrzegania to niezła myśl, używaliśmy czegoś takiego w wojsku. Wokół obozu rozciągało się cienkie linki z przywiązanymi kawałkami blachy, jak ktoś to tracił to robiło taki raban że cały obóz stał na nogach w jednej chwili. Dałbyś rade zrobić coś takiego?
Wallace skinął głową.
-Jeśli chcesz to zrobie coś podobnego. Powiedz mi tylko jak duże to ma być i gdzie? Apropo systemu ostrzegania. Zrobiłem gwizdek. Trochę przesadziłem, używając go od razu... Ale myśle że się przyda. Musimy ustalić kto i kiedy trzyma wartę. Jak myślisz? Dwie osoby to dobra ilość? Mamy też beczke ze smołą. Można by zrobić krąg i jak ktoś go przetnie to znajdziemy go łatwiej po zapachu i śladach... Ale to tylko moja koncepcja.
 
Josonosimiti jest offline