Wątek: Znany Świat
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2008, 18:45   #25
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Rycerz uśmiechnął na słowa kobiety i księdza. Nie miał zamiaru zabijać szczeniaka jedynie dać mu lekcję szermierki. Rozbroić, przydusić i zmusić do poddania. Denerwował go lekko fakt że wszyscy zdawali sie bronić lekkomyślnego chłopaka. Odezwał sie więc w te słowa.
-Jak słyszała pani i wszyscy obecni dałem temu panu okazję by przeprosił mnie i rozwiązał sprawę szybko i bez tarć. Sam jednak podjął decyzję i teraz niech poniesie jej konsekwencje. A pojedynek ten chcę stoczyć nie dla rozrywki czy chwały a dla dobra mojego przeciwnika. By następnym razem przemyślał swe działania. Nie wydaje mi się by ta walka zasługiwała aż na miano atrakcji turniejowej. I by uspokoić wszystkich powiem, że jako wyzywając określam rodzaj walki. A będzie to walka do poddania się. I długo nie potrwa. A trochę ruchu po posiłku nie zaszkodzi i dobrze zrobi na trawienie. Tak więc młodzieńcze masz czas do końca wieczerzy na określenie broni w której chcesz się zmierzyć. Potem załatwimy nasza sprawę spokojnie i na uboczu by nie zakłócać nikomu spokoju.
Wygłosiwszy swoją tyradę zasiadł przy stole.
-Wasza świątobliwość niech zrobi nam ten zaszczyt i poprowadzi modlitwę.
Zwrócił się do duchownego z miłym uśmiechem. Nie rozumiał o co tyle szumu. Czy Ci ludzie myślą, że mordowanie narwanych młodzików sprawia mu przyjemność? Da szczeniakowi nauczkę, nakarmi wstydem i tym się zadowoli. Giermkowi spojrzeniem dał znać że rozkaz dotyczący przygotowania zbroi jest nadal aktualny po czym zwrócił swoją uwagę na stół i siedzące przy nim persony.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline