Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2008, 21:47   #117
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
-Stawianie jednego człowieka na warcie przez całą noc to niezbyt mądry pomysł. Nawet jeśli nie jesteś zmęczony i nie zaśniesz to po jakimś czasie osłabnie Twoja czujność. Znudzisz się zwyczajnie. Druga sprawa to taka że czeka nas jutro ciężki dzień a po nieprzespanej nocy będziesz padał ze zmęczenia. Przytoczę Ci stare wojskowe powiedzenie: Śpi się kiedy można a wstaje kiedy budzą. Odpoczynek to też broń. Najlepiej będzie jeśli podzielimy się na dwójki i będziemy wartować po cztery godziny. To taki według mnie optymalny układ.
Fenn mówił kończąc jeść. Przeciągnął się aż zachrzęściły stawy i kółka kolczugi. Popatrzył na Wallace'a i przypomniała mu sie uwaga o robocie dobrego kowala. Uśmiechnął się lekko i powiedział:
-Lubisz broń zrobioną przez dobrych kowali? W takim razie mam coś co powinno Ci się spodobać.
Wstał sprężyście i dobył swojego miecza. Czarna kling półtoraka zalśniła w blasku ognia jak kryształ a roślinne ornamenty wygrawerowane na ostrzu rozbłysły ostrymi krawędziami. Wykonał kilka błyskawicznych cięć i pchnięć. Władał mieczem z wprawą mistrza a ciężkie ostrze fruwało w jego muskularnej dłoni jakby było lekka szabelką a nie ciężkim półtoraręcznym brzeszczotem. Uśmiechnął się szeroko i podał broń rękojeścią do przodu inżynierowi jak w myślach ochrzcił nowego kompana.
-Lepszej stali nie widziałem nigdy w życiu. Specjalność jednej jedynej kuźni na całym świecie. Miecz kuty i ozdabiany według najlepszych technik przez kowali z dziada pradziada. Nie zamieniłbym tej broni na wóz złota.
Powiedział z uśmiechem.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline