Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-10-2004, 23:26   #4
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Zobaczyłem, że trochę kuleje organizacja u was, więc postanowiłem pare słów od siebie dać, bo sam przeżywam tworzenie systemu na forum.
1. Wyznaczyć koordynatora grupy. Musi być to osoba odpowiedzialna, mająca trochę czasu codziennie, która wyznaczała by zadania, przydzielała je i mobilizowała innych do pracy, pomagając im, np przez gg. Taka jedna romzowa przez gg może naprawdę bujnąć projekt.
2. Zrobić listę rzeczy do zrobienia. Najpierw rzeczy najważniesze, założenia, suche fakty itp, na koniec opisy, wstępy i oprawa.
3. Każdy dostaje jeden przydział, zakłada temat jego dotyczący, pracuje sam a swoje propozycje przedstawia na forum, lub gdy nie może do końca wyklarować pomysłu, rozmawia z koordynatorem, z którym wszystko klaruje, opracowuje dalej i przedstawia na forum. Chodzi o to rzeby przedstawić wersję rooczą czegoś a potem nanosić zmiany.
4. Wyznaczyć termin oddania wstępnych prac, trwania dyskusji i komentowania, i przedstawienia ostatecznej wersji, którą potem można będzie ubarwić.
5. Zastanowić się dokładnie nad ilością członków potrzebnych do sprawnej pracy i ewentualnie dorekrutować.
To są moje propozycje polepszenia organizacji. U mnie się sprawdzają.
 
fleischman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem