Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-02-2008, 15:29   #2
Yelonek
 
Reputacja: 1 Yelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłośćYelonek ma wspaniałą przyszłość
Biorąc pod uwagę, że tzw. Bomba Cara zbudowana w '61 testowana na Morzu Arktycznym była odczuwalna na Alasce i była w stanie wypalić do gołej ziemi teren Manhattanu pustosząc przy tym około trzy razy tyle - niewiele. Z tego co sprawdziłem, do testu z powodów bezpieczeństwa użyto jedynie 1/3 możliwej już wtedy mocy co mimo to jest odpowiednikiem 4000 sztuk (nie, nie pomyliłem ilości zer) zrzuconych na Hiroszimę.

Wniosek: dzisiaj, prawie 50 lat po tym siła takiej bombki może być, optymistycznie patrząc, 2 razy większa. Wersja pesymistyczna nie przewiduje widoku pełni Księżyca. W związku z tym, mając 30 minut do wybuchu oraz cierpiąc na deficyt samolotów pod domem zapewne poszedłbym do lodówki, wyjął piwo i sączył stojąc na balkonie rozkoszując się przy tym widokiem panikującej ludzkości, która łudzi się ucieczką poza strefę rażenia. Bo, przykro mi, ale do swojej dziewczyny dojechać bym raczej nie zdążył.
 
__________________
I Don't Care If Your World Is Ending Today
'Cause I Wasn't Invited To It Anyway
Yelonek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem