Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2008, 18:07   #7
Lio
 
Reputacja: 1 Lio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputację
Rozegrałem już masę przygód w przeróżnych systemach i sam swego czasu miałem plan stworzenia własnego systemu, dalej potoczyło się to różnie ale do rzeczy.
W sumie to jeden stworzyłem, ale niestety dzięki moim szacownym współpracownikom wiele mi z tego nie przyszło, drugi zostawiłem bo zwyczajnie nie miałem ochoty współpracować z pewnymi osobami.
Teraz sam siedzę i od czasu do czasu dłubię przy świecie, który może kiedyś ostatecznie skończę, w sumie to jestem już dalej niż bliżej, więc kto wie.

Pierwsze co mnie uderzyło to ten tekst o tym, że każdy może w tym świecie coś swojego wrzucić. Będę szczery, możecie się ze mną nie zgodzić, ale to i tak ja mam rację. Z takim nastawieniem nie zrobicie nawet kroku. Tworzenie systemu wymaga określonej hierarchii, jest głowa, która wszystko wymyśla, potem ręce, które realizują to co wymyśliła głowa. Jeśli nagle otrzymacie całe forum głów, to pewnie zabraknie rąk, albo zrobi się burdel. Chyba mi nie powiecie, że nadal są tu naiwniacy, którzy uważają demokrację za działający ustrój? Każdy musi mieć swoje miejsce, postawicie na chaos to prędzej czy później przestaniecie nad tym panować, a wtedy możecie sobie podziękować za współpracę.

Prawda jest taka, że tworzenie świata to nie jest taka fajna sprawa. To znaczy jest, jeśli pracujesz w fajnym zespole, który ma zapał do pracy i świadomość tego co robi, to czysta przyjemność. Jak jednak wspomniałem to praca, pisać trzeba i to sporo. Do tego trzeba się zajmować wieloma rzeczami, które nie są może takie fajne jak ustroje polityczne w "świecie", waluty i tym podobne rzeczy, o których chyba nikomu nie pisze się zbyt ciekawie.

Jak znajdziecie ludzi, którzy są ambitni, chętni do pracy i co więcej nadają się do niej to już jesteście na dobrej drodze. Później radzę dokładnie zaplanować sobie wszystko zaczynając od "otoczenia" czyli świata, czasu i już możecie zaczynać. Grunt to wymyślić sobie coś charakterystycznego i logicznego. Wokół tego będziecie w stanie już wiele zbudować, a dalej jakoś samo pójdzie. Ja np. zawsze staram się wymyślić jakieś ciekawe rasy i specyficzny sposób posługiwania się magią. No ale to się raczej średnio sprawdza w systemach postapokaliptycznych.

Poza tym, taka rada zupełnie od siebie. Kiepsko zacząłeś, teksty w stylu "zróbmy sobie świat" to prosta droga na dół. Chcesz coś tworzyć, to wyjdź chociaż z pomysłem z czymkolwiek inaczej wszyscy to zleją albo potraktują tak jak moi przedmówcy. Gdybyś wcześniej nad tym pomyślał i coś tu zamieścił, ludzie by to podłapali, i pewnie zamiast tego całego psioczenia miałbyś już kilka ciekawych rozwiązań. Chcecie tworzyć cokolwiek to to róbcie, nie rzucajcie propozycji bez pokrycia.
 
__________________
Może być sto postaw i ułożeń miecza, ale zwyciężasz tylko jedną.
- Yagyū Munenori

Ostatnio edytowane przez Lio : 28-02-2008 o 18:11.
Lio jest offline