Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2008, 15:34   #14
Lio
 
Reputacja: 1 Lio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wszystkie "znane pozycje", traktują o jakimśtam świecie
Trafiłeś w sedno.
Chcesz tworzyć mechanikę bez tworzenia świata? Powiedz mi w takim razie co z umiejętnościami charakterystycznymi dla danego okresu/miejsca/przedmiotu?

Wszystko, ale to wszystko jest ze sobą powiązane i właśnie to stanowi o poziomie danego system. Mechanika, świat, magia, umiejętności, to wszystko tworzy logiczną całość. Zrobisz mechanikę i co z tego? Nie będzie w żaden sposób przydatna osobie, która nie będzie miała za dużego doświadczenia w prowadzeniu. Do tego, różne umiejętności to różne cechy. Chyba że chcesz wszystko sprowadzić do absolutnego minimum? Zresztą, taka mechanika już istnieje, więc nie wiem o czym tu właściwie rozmawiać.
Wszystko potrzebuje ograniczeń i odpowiedniej selekcji, chcesz stworzyć coś co nie trzyma się żadnych ram i w końcu pojawi się ktoś ze zbyt wielką wyobraźnią. Wtedy wszystko się posypie i misterny plan stworzenia uniwersalnego "czegoś" dla każdego, jak wszystkie podobne inicjatywy wcześniej, pójdzie się walić.

Rozumiem takie pomysły, bo sam kiedyś takowymi żyłem, ale posiadając doświadczenie, którego wam brakuje, po prostu radzę, żeby dać sobie spokój. Chcecie tworzyć system, to twórzcie system, logiczną całość. Widzieliście kiedyś samoloty bez skrzydeł, samochody bez silników? Owszem, silniki produkuje się oddzielnie, ale dopóki nie zostaną umieszczone w odpowiednim miejscu tylko zajmują miejsce. Wasza mechanika, jak łatwo się domyślić, jest właśnie takim silnikiem.
 
__________________
Może być sto postaw i ułożeń miecza, ale zwyciężasz tylko jedną.
- Yagyū Munenori
Lio jest offline