Wątek: Sparta
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-03-2008, 20:17   #31
pawelll
 
Reputacja: 1 pawelll nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Harv Zobacz post
Mi jednak najbardziej się spodobały tytanowe tarcze i lekkie ciała persów . Wszystki ten ekwipunek był chyba zrobiony z brązu, nie? Na pewno by był problem, żeby wykuć to wszystko, a tym bardziej, żeby to wszystko wytrzymało 3 dni prawie bezustannej rzeźni, a zwłaszcza drzewce włóczni. myślałem, że na filmie to będzie tak, że użyją ich raz, może 2 razy, a potem się przerzucą na miecze.. Cóż, wyobraźnia filmowców jest wielka..
Dlaczego niby tytanowe?? Lekkie ciała? Nawet w miarę przeciętni mężczyźni swobodnie mogą rzucić dorosłego człowieka, przecież to tylko ok 50kg na jednego... Ekwipunek spartiaty rzeczywiście w większości wykonany był z brązu, ale nie cały! Hełm brązowy, miecz stalowy, główny grot włóczni stalowy, 'pomocniczy' na drugim końcu drzewca brązowy, tarcza drewniana od zewnątrz pokrywana cienką warstwą brązowej blachy, od środka obciągnięta skórą. Nie wiem jak się ma sprawa nagolennic, z czego były wykonane, ale podejrzewam, że skoro kirysy i hełmy były z brązu to pewnie i nagolennice. Odradzam opierania się na Ospreyach. Nie czepiajcie się tak strasznie tego filmu, nie jest filmem historycznym, a opartym na komiksie, jednak ten garbaty pies, nosorożce bitewne? (haha), dwupiętrowe słonie i jakieś mutanty to już przegięcie. Jednak reszta filmu jest znośna. Postać Leonidasa zagrana bardzo dobrze, a batalistyka zrobiona po prostu świetnie.
 
pawelll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem