Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2008, 16:10   #8
Tor Zirael
 
Tor Zirael's Avatar
 
Reputacja: 1 Tor Zirael nie jest za bardzo znany
Seratia Marcescens

Nim do zgromadzonych dotarł sens słów stojącego w drzwiach obdartusa, ryże dziewczę chwyciło stojącą na stole glinianą misę po zupie i cisnęło nią w stronę nowoprzybyłego. Seratia nie zamiarowała przy tym go ranić, raczej zaskoczyć i zbić z pantałyku, celowała więc w ścianę pół łokcia nad jego głową. Nim misa doleciała do celu, dziewczyna dała nura i zniknęła między dwoma ławami i siedzącymi wokół nich ludźmi. Wszystko to stało się w czasie krótszym niż uderzenie serca, mało kto miał więc okazję przyjrzeć się jej odzieniu. To zaś składało się z prostej lnianej koszuli wystającej spod skórzanej kurty i spódnicy w charakterystyczną kratę - z tych właśnie, jakie zwykli nosić najeźdźcy z wysp północnych.
"Ha! Chciałaś rozrywki, oto przyszła!" - pomyślała, przekradając się zwinnie pomiędzy gośćmi, trzymając głowę nisko tak, by nie wystawała ani na piędź ponad czupryny siedzących. Przemykała szybko, by wreszcie znaleźć się po przeciwległej stronie tawerny, to jest w pobliżu jej drzwi i szybko oceniła sytuację, przeklinając w duchu swą własną głupotę ("Czemuż to, na Gromowładnego, pozostawiłam rapier w izbie sypialnej?"). Gdyby zarówno goście, jak i mańkut, mniej lub bardziej poruszeni pozostali na swoich miejscach, dopadnie do kusznika jednym susem, po drodze wymierzając mu kopniaka pod kolano, z nadzieją że ten, równowagi pozbawion, upadnie, a broń mu z jedynej ręki wyleci. Gdyby zaś zauważyła, że ktokolwiek prócz niego broni swej dobył, tedy wyciągnie nóż zza pasa i również dopadając szaleńca jednym skokiem, przyłoży mu ostrze do gardła. W obu przypadkach zaś powie to samo:
-Nie ruszaj się, a krzywda ci się nie stanie. Teraz zaś mów: czego ode mnie chcesz, i kto cię tu przysłał?"

Gdyby coś poszło nie tak, Seratia postara się wywołać zamęt, a to przewracając ławę, a to pryskając dookoła zawartością cudzego kufla, a to dając komuś kuksańca pod żebra tak, by myślał, że to jego sąsiad. Sama zaś ukrywając się to pod stołem, to między ludźmi, to znowu pod ścianą wybiegnie z karczmy w noc, chowając się za winklem.
 
__________________
So why don't you dance to music I hear inside my head?

Ostatnio edytowane przez Tor Zirael : 09-03-2008 o 10:08. Powód: literówki, jak zawsze
Tor Zirael jest offline