Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-10-2005, 18:40   #35
xpiotras v2.0
 
Reputacja: 1 xpiotras v2.0 ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Marcus
Oglądałeś debaty na tvp1???
Nie, nie mam telewizora, ale poglądy wszystkich kandydatów znam i nie zmieniły się one od kilku lat. To co się mówi podczas kampanii to nośne hasła. Wałęsa obiecał 100 milionów, Miller gruszki na wierzbie, Kwaśniewski mieszkania dla młodych na wiosnę i nikt nie mówi że oni są nawiedzeni. Więc nie używaj argumentu, że debata to przekrój przez poglądy kandydatów.

Cytat:
Napisał Marcus
Poza tym Mikke chce znieść podatek dochodowy.To jest utopijny program.....
A wiesz może skąd się wziął taki wynalazek jak podatek dochodowy? Jeśli nie, to w skrócie: Jest to podatek wprowadzony w UK w 1798roku i był zarówno w USA jak i UK podatkiem WOJENNYM. Tylko później tyrania status quo nie pozwoliła znieść tego podatku. Utopią jest właśnie podatek dochodowy. Bo jakim niby prawem jakaś łachudra z urzędu skarbowego ma wiedzieć ile ja zarabiam? Dlaczego muszę oddać bandytom z Urzędu Skarbowego) MOJE pieniądze? Dlaczego jeśli więcej pracuję to muszę więcej oddawać? Wiesz co to jest niewolnictwo - to zmuszanie drugiego człowieka, żeby pracował na Twoją rzecz. A co robi rząd? Pół roku muszę pracować żeby na tych darmozjadów zarobić. I co z tego mam? Nic. Po prostu nic. Bo chyba nie wyjedziesz teraz argumentami o bezpłatnej służbie zdrowia czy o opiece jaką zapewnia Ci państwo. Bo chyba widzisz że to fikcja. Pracowników w firmach ochroniarskich jest więcej niż policjantów, żeby leczyć się w państwowym szpitalu i tak musisz zapłacić, do dentysty wszyscy chodzą prywatnie. Taki jest właśnie socjalizm: zabrać tym, którzy najciężej pracują. Bo milionera nie interesuje jakie są podatki osobiste, za niego płaci firma i jego interesuje jaki jest podatek od firm i wszystko co wydaje wrzuca w koszta. A jakie prawa ma np. sprzątaczka? Zabiorą jej połowę pensji i każą żebrać w opiece społecznej. Bo tak się robi z ludzi niewolników. I o to chodzi. Człowiek który jest wolny myśli samodzielnie i tak łatwo się nim nie manipuluje. I widzi że socjaliz to zło. A jak nie myśli samodzielnie to powtarza slogany z gazet. A dlaczego w Polsce ludzie są biedni i potrzebują opieki państwa? Jak wiadomo od dawna - w socjaliźmie bohatersko walczy się z problemami które nie występują w innych ustrojach.
 
xpiotras v2.0 jest offline