Wątek: O klasach
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-03-2008, 16:44   #9
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Elementalista=Mag Żywiołów. Zapewne to słowo pochodzi od angielskiego "element" lub łacińskiego "elementum", z czym skłaniam się bardziej ku łacinie, ponieważ "elementum" znaczy dosłownie żywioł, a "element" to po prostu element, jednakże rozumiany raczej jako właśnie żywioł.
Podejrzewam, że właśnie taka jest geneza tego słowa, jednakże to tylko moje przypuszczenia i domysły, więc radzę szukać nie pod hasłem "Elementalista", a raczej właśnie Mag Żywiołów, Mistrz Żywiołów, Władca Żywiołów i temu podobne.

Qumi, chodziło mi o wzmocnienie impulsu nerwowego lub po prostu umieszczenie w głowie iskry elektrycznej, ale wątpię, żeby w każdej sytuacji MG zgodził się na pełny sukces zaklęcia, przykładowo w przypadku Ogra, z którym gracze mają się pomęczyć trochę dłużej.
Najlepiej w takiej sytuacji ogłosić zamiar wykorzystania tego zaklęcia w tenże sposób razem z alternatywą w razie, gdyby się nie udało.
W przypadku kości ta klasa sprawdza się "lepiej" (czyt. często jest skuteczniejsza), bo wystarczy trochę szczęścia i MG musi się zgodzić z decyzją kości czy mu się podoba, czy nie.
Dlatego też polecam grę w storytellingu.

Eldon, spróbuj najpierw zagrać, a potem krytykuj. Nie wiesz przecież jakie będą twoje odczucia co do tej klasy w praktyce. Grałeś psionem? Nie? Spróbuj, a później krytykuj. To samo z Elementalistą.
 
Alaron Elessedil jest offline