Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-03-2008, 22:18   #29
Gadzik
 
Gadzik's Avatar
 
Reputacja: 1 Gadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodzeGadzik jest na bardzo dobrej drodze
Laibach... Od kilku dni nachodzi mnie nieustanny żal, iż wcześniej nie było dane mi poznać tego niesamowitego zespołu powstałego na terenie państwa naszych słoweńskich braci. Gatunkowo jest to praktycznie nieokreślona mieszanka różnych stylów - ni to industrial, ni "nowa fala", ni muzyka elektroniczna, ni performance. Ideologicznie: szydercy, prowokatorzy, autorzy swoistych happeningów, podczas których ubrani w a'la nazistowskie mundury przedstawiają obrazy Matki Boskiej z Leninem na rękach; krytykanci zbrodniczych totalitaryzmów, żarłocznego kapitalizmu, hipokrytycznych religii i narodowych mitów. Z upodobaniem katuję ich "Jesus Christ Superstar", "Wat" oraz "Volk". Szczególnie to ostatnie wydawnictwo oparte na przeróbkach hymnów narodowych zrobiło na mnie ogromne wrażenie - "America", "Yisra'el", i promująca płytę "Anglia" miażdżą suty na całej linii... Podobnie zresztą jak umieszczony na "Wat" hymn zespołu, "Tanz mit Laibach" .

Polecam ów grupę tym bardziej, że w obecnym roku ma zostać wydany ich najnowszy krążek. Tytuł jego "Kunst der Fuge", a tematyka... Zresztą sami się przekonajcie .
 

Ostatnio edytowane przez Gadzik : 15-03-2008 o 22:25.
Gadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem