Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-03-2008, 22:29   #19
M.M
 
M.M's Avatar
 
Reputacja: 1 M.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodze
No więc mamy komplet. Siódma karta już wyleguje się na moim pulpicie, jest bardzo dobra, naprawdę warto było czekać. Postać DSa jest nieszablonowa i idealnie wpasuje się w klimat sesji.

Jutro zaczniemy, ale zanim to zrobimy mam jeszcze kilka spraw organizacyjnych. Mianowicie, chciałbym aby każdy gracz dostarczył mi jakąś podobiznę swojego BG (chodzi mi konkretnie o fotografię lub pasującą do całokształtu ilustrację). Mam takową od Gadzika, Nikolasa i Alexis, wiem że Asnyia miała coś znaleźć. Zwracam się więc głównie do Johana, Wojnara i DSa. Obrazki nie mają być duże, najlepiej w formacie avatarów.

Co do stylu pisania. Bardzo ważne dla względów stylistycznych jest pisanie wg. zaleceń:
a) w poście nie umieszczamy żadnych nagłówków, wyśrodkowanych i wytłuszczonych imion postaci
b) narracja ma być w osobie trzeciej
c) dialogi piszemy od nowej linii, od myślnika, zwykłą czcionką np.

"Manfred podszedł do kałuży i wbił ślepia we własne, zniekształcone odbicie.
- Co mi powiesz przyjacielu? - spytał desperat. Kałuża zafalowała.
- Samochód za tobą."

d) kursywa zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla myśli, które również piszemy od myślnika i nowej linii, np.

"Leżąc plackiem na ulicy, Manfred zastanawiał się dlaczego nie posłuchał swego odbicia.
- On zawsze musi mieć rację, choćby nie wiem co... A cóż to za anielskie trąby?"

e) nie będę tolerował byków ortograficznych
f) poszczególne wyrazy oddzielamy od siebie spacją, a zdania kończymy znakami interpunkcyjnymi

To chyba wszystko. Wiem, że niektóry rzeczy są śmiesznie oczywiste, ale z doświadczenia wiem, że lepiej o nich wspomnieć.

 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline