Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2008, 10:17   #1
M.M
 
M.M's Avatar
 
Reputacja: 1 M.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodze
[Komentarze] Babuszki

Sesja ruszyła <eksplozja szampanów>

Na początek przypominam o zasadach pisowni, które podałem w rekrutacji:

Cytat:
Co do stylu pisania. Bardzo ważne dla względów stylistycznych jest pisanie wg. zaleceń:
a) w poście nie umieszczamy żadnych nagłówków, wyśrodkowanych i wytłuszczonych imion postaci
b) narracja ma być w osobie trzeciej
c) dialogi piszemy od nowej linii, od myślnika, zwykłą czcionką np.

"Manfred podszedł do kałuży i wbił ślepia we własne, zniekształcone odbicie.
- Co mi powiesz przyjacielu? - spytał desperat. Kałuża zafalowała.
- Samochód za tobą."

d) kursywa zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla myśli, które również piszemy od myślnika i nowej linii, np.

"Leżąc plackiem na ulicy, Manfred zastanawiał się dlaczego nie posłuchał swego odbicia.
- On zawsze musi mieć rację, choćby nie wiem co... A cóż to za anielskie trąby?"

e) nie będę tolerował byków ortograficznych
f) poszczególne wyrazy oddzielamy od siebie spacją, a zdania kończymy znakami interpunkcyjnymi

To chyba wszystko. Wiem, że niektóry rzeczy są śmiesznie oczywiste, ale z doświadczenia wiem, że lepiej o nich wspomnieć.
Wszelkie linki, czy to do zdjęć czy do muzyki, będę zamieszczał w zdaniach. Łatwo będzie je rozpoznać, jako, że będą zaznaczone na pomarańczowo. Wolałbym, żebyście nie umieszczali w swoich postach obrazków, a jeśli już musicie to najlepiej w linkach.

Przypominam również, że cały czas czekam na podobizny postaci. Nicolas, te zdjęcia, które mi podesłałeś są za duże i nie wiem czemu, ale nijak nie mogę ich skompresować do 25kb. Może to wina mojego pieca i jego przykrych dolegliwości...

Jeszcze co do zasad storytellingu, musicie niestety wyczuć delikatną granicę pomiędzy uprawnieniami BG, a MG. Trzeba po prostu zachować umiar i wyczucie. Jeśli np. BG chce pojechać w jakieś miejsce, to gracz pisze, że wsiada on do samochodu i jedzie. Nie może natomiast napisać, że dojechał bezpiecznie na miejsce, ani, broń panie Boże, zacząć je opisywać. Dla względów czysto stylistycznych zdecydowałem się nie umieszczać spraw formalnych w postach, więc będę to robił tutaj. Póki co nie ma chyba takowych, no może poza drobnymi informacjami:
a) Grigorij jest przytomny po wypadku
b) Paul jest już trochę wstawiony
c) Borys służbową limuzynę ma w pracy, a nie na podwórku (pewnie to wiesz Gadziku, no ale... )

No to zapraszam do komentowania.

EDIT: Byłbym zapomniał. Ten szpital, w którym wykorkował prezydent Montowy to 'Szpital Moskiewski'. Jest to budynek tak duży, że nie da się go przeoczyć.
 
__________________
Wiejski filozof.

Ostatnio edytowane przez M.M : 19-03-2008 o 16:03.
M.M jest offline