Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2008, 20:09   #16
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zapatashura Zobacz post
Decydować o tym czy "chcą", to sobie mogą. I tak decyzja należy do tego trupa, z kłami ociekającymi posoką.
Poza tym jeśli człowiek miałby marzyć o tym, by być ghulem, znaczyłoby to, że już jest wampirzym niewolnikiem. A to też jest wybór z gatunku źle, albo jeszcze gorzej.
Nie do końca...
Ktoś ci mówi: Dam Ci siłę, dam Ci władzę, sprawię, że będziesz mogła pomóc swoim bliskim. Jest tylko jeden warunek: będziesz mi bezsprzecznie posłuszna.

Nie rozważysz tego? Cóż, to tak jak mówię - kwestia osobowości. Osobiście przyznaję, że mnie by korciło.

Inna sprawa, że jest to sztuczny wybór, bo faktycznie Wampir raczej nie pozwoli żyć osobie, która wie za dużo. No, ale tego ta osoba z kolei może nie wiedzieć.
Wampir natomiast może zastosować formę propozycji zamiast rozkazu, wobec człowieka, którego i tak "korci", by człowiek ten był mu oddany nie tylko dzięki więzom, ale także przez własny wybór - taka więź będzie mocniejsza wg mnie.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem