Wątek: the Witcher
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2008, 00:39   #29
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Fleischman - bez obrazy, ale co w Twoim mniemaniu jest klasykiem gatunku RPG? Bo prawdopodobnie mamy różne gusty.

Mnie gra, że tak powiem zachwyciła.
Ba, powiem więcej - chylę czoła przed nią.
BA, powiem jeszcze więcej - uginam kolana w jej całej glorii i świetności.

Co mnie się naj(najnajnajnjanjanjanjanjanaj)bardziej podoba?
Oczywiście odzwierciedlenie świata z książek, który obrazuje takimi detalami jak: ogólna niechęć świata do wiedźmina, ładne style wiedźmińskie i Znaki, zachowanie charakteru BN którzy byli zarówno w grze jak i w książkach.

Wbrew wszystkim powyżej powiem że podoba mi się system walki. Że tak powiem zmiłujcie się, ale to jest RPG. Nie widzę w tej nazwie synonimu bijatyki w stylu Mortal Combat cobyśmy musieli naciskać dwacieścia tysięcy klawiszy naraz żeby coś się stało.
Nie wiem czy was to zdziwi, ale powiem to - W IWD i Baldurs Gate też walczy się klikając myszkę.
Teraz zapewne powie ktoś "No ale autorzy zapowiadali taaaaakie fajne combo w walkach w Wiedźminie". To ja odpowiem - a nie ma ich? Przecież za każdym (no, prawie) razem jak Geralt wymachuje mieczem to robi to inaczej.

Teraz wbrew Fleischmanowi powiem że dialogi mi się podobają w grze. Nie wiem czego ty oczekiwałeś. Może że autorzy dadzą grze sztuczną inteligencję, a w dialogach puste okienka do wpisywania odpowiedzi cobyś mógł odpowiadać wedle woli?
Nie obraź się, ale Wiedźmin wciąż jest cRPG'iem i jakaś liniowość musi tutaj być (mniejsza lub większa) a wg. mnie autorom gdy udało się ją dość dobrze zminimalizować.
Zresztą kilka razy się prawie poryczałem ze śmiechu przy tych dialogach, np:
- A jaki grzecz symbolizuje skolopendromorf?
- ...

Od złej gry to Wiedźminowi tak daleko, jak grze Mario Bros do gry nowoczesnej.
Takie jest moje zdanie.
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem