Wątek: the Witcher
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2008, 18:30   #30
wojto16
 
wojto16's Avatar
 
Reputacja: 1 wojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumnywojto16 ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał fleischman Zobacz post
A ja się do zachwytów nad Wiedźminem nie przyłączę.
Gra mnie po prostu nie zachwyciła.
Grafika jest... taka sobie. W końcu to nadal Aurora, która jaka jest, taka jest.
Geralt biega jakby miał z 5 kilo w spodniach.
To tyle z techniki.
A co do samej RPGowości. Dobijają mnie dialogi.
Znaczy się te co są, to są ok. Ale cały czas jak z kimś rozmawiam to gdzieś w głowie mi świta obrazek z Falloutów jak się miało 10 Charyzmy i około 100 speecha. Albo Torment i tony tekstu, które tam były.
Te dialogi wydają mi się takie...ubogie? Prawie o niczym się nie da pogadać z ludźmi a jak się już rozmawia to ma się dwie opcje odpowiedzi na krzyż przeważnie oznaczające tak albo nie.
Cały motyw z ważnymi decyzjami jest w miarę ok, jednak czułem, że twórcy obrażają moją inteligencję filmikami, podkreślającymi, że to i to stało się bo wtedy i wtedy zrobiłeś to i to a powinieneś tak i tak.
Gra nie jest zła, ale pod względem RPGowym jak dla mnie jest jej daleko do klasyków gatunku.
Taka moja opinia :P
No to lecimy.
1. Grafika: masz rację, że to aurora. A teraz włącz Neverwintera na maksymalnych detalach i Witchera (na minimalnych). Różnica jest ogromna. A teraz daj Wiedźminowi maksymalne detale. Przyznam, że na maksymalnych detalach gra wali szczękę z niemal taką siłą jak Chuck z półobrotu. Oczywiscie nie jest to Oblivion, ale jeśli chodzi o rpgi w rzucie izometrycznym to Wiedźmin król pod względem grafiki.
2. "Geralt biega jakby miał z 5 kilo w spodniach" - bo biega truchtem. Zaskoczę cię tym, że on umie biegać szybciej.
3. Ubogie dialogi. Pffffffff (jakby powiedział nekromanta z rotfl-playing game). . Dialogi dzięki temu są bardziej realistyczne, że składaja się z krótszych wypowiedzi. Liczba tematów jest odpowiednia. Można pogadać o tym co najbardziej interesuje gracza. A to, że nie można zapytać o (dajmy na to) pogodę to nie jest dla mnie wada. No i chyba jak ktoś ci stawia pytanie czy lubisz elfy czy nie żądając jednoznacznej odpowiedzi to chyba nie dostaniesz 10 tematów do rozmowy.
4. Filmiki obrażające inteligencję gracza.
Myślę, że Wiedźmin nie jest dla ciebie odpowiednia grą. Rozejrzyj się lepiej za Puzzle Quest. I tego typu filmiki nie zawsze się pojawiają (sekcja zwłok) co sprawiało, że do końca gry nie wiedziałem, że wtedy mogłem postąpić inaczej i coś zmienić. Jednym słowem solisz (chyba, że wolisz pieprz).

Co do klasyków zgadzam się z panem Gettorem. Podejrzewam jednak, ze pod tym względem mamy podobne gusta (heh. Prawie napisałem "usta").
 
wojto16 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem