Wątek: Hp Rpg 1.5
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2008, 21:07   #4
Kud*aty
 
Kud*aty's Avatar
 
Reputacja: 1 Kud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłośćKud*aty ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Transmutacja, eliksiry, obrona przed czarną magią, czarna magia, zaklęcia i uroki.
Wiem, że się czepiam, ale dodałbym jeszcze zielarstwo

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
b) Egzaminy:
Wyniki z egzaminów liczymy w następujący sposób:
Ilość znanych zaklęć + Specjalizacja (opcjonalnie) + k100. Oznacza to, że jeżeli gracz zna 10 zaklęć z transmutacji i nie wybrał jej na swoją specjalizację, to:
10 + k100 (np. 50) = 60% Gracz zdał egzamin na 60%, co oznacza stopień zadowalający. Egzamin jest zdany dopiero wtedy, gdy postać uzyska min. 50% wyniku.
Jak dla mnie zbyt duży element losowy. Przecież na jakimkolwiek egzaminie przede wszystkim polegamy na tym co mamy w głowach. Nie wiem ile czarów (z danej specjalizacji) może nauczyć się postać do piątego roku (wtedy przecież są sumy i to wtedy dostajemy oceny. Wcześniej uczniowie tylko zaliczają dany rok), stąd moje uwagi. Jeśli każdego będziemy oceniać według powyższego schematu to zauważ, że wyraźnie faworyzowani są uczniowie starsi gdyż znają dużo więcej czarów niż „pirszoroczni” . Zwróć na to uwagę, ewentualnie popraw. W jaki sposób? Nie mam w tej chwili pomysłu, ale warto nad tym posiedzieć parę chwil, tym bardziej jeśli masz zamiar wcielić ten system w życie.


Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Na początku gracze muszą wylosować jaki rodzaj sprzętu posiadają: nowy, używany, zużyty.
Proponuję, alby każdy gracz rzucił na ilość posiadanych pieniędzy zamiast losować jaki sprzęt zostanie mu przydzielony. Wtedy będzie można lepiej wykreować postać. Tak może Ci np. wypaść:
Szaty szyte na miarę (nowe)
Badziewia różdżka (zużyta)
Kociołek i wszelkie potrzebne rzeczy do eliksirów(nowe)
Podręczniki (nowiusieńkie)

Jak to będzie wyglądało? Młody czarodziej wyglądający na zamożnego. Wszystko ma nowe tylko za pazuchą ma różdżkę pękniętą na pół sklejoną magiczną taśmą, żeby tylko była zdatna do użycia. Tak jak napisałem wcześniej: Lepiej rzucić na złoto i obkupić się za nie jak chcemy…

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Nowe wyposażenie zwiększa % nauki zaklęć o 5% na godzinę, używany zachowuje neutralność, zużyty obniża o 5%. (patrz karta postaci, „sprzęt”)
Długość różdżki nie ma znaczenia, ale jej stan ma. Tu jest podobnie jak z ze sprzętem. Nowa różdżka zwiększa % czarów o 5%, używana zachowuje neutralność, a zużywa obniża o 5%.
To ciekawy pomysł…

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post

Walka:
Inicjatywa: rzut 1k10 + Zr bohatera
Postacie w rundzie mają 3 segmenty.
W jednym segmencie można (do wyboru):
-wykorzystać umiejętność
-przebiec 3 metry, (albo truchtać 1,5 m, albo przejść 1m)
-powiedzieć coś
-wyjąć przedmiot
Według mnie, powiedzenie czegoś nie jest równe przebiegnięciu np. 3 metrów. Mówienie powinno być akcją darmową, gdyż nie ma wpływu na np. wyciąganie przedmiotu. Oczywiście nie mówimy tutaj o rzucaniu zaklęć…


Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Ataki fizyczne:
Uderzenie pięścią, głową, kolanem – jeśli bohater posiada umiejętność Bijatykę, to po
udanym ataku (rzut na zręczność musi się udać), bohater trafia przeciwnika, i ten któremu
nie uda się test na Krzepę traci przytomność, na k10 rund. Zdolność ta może być użyta
tyle razy podczas sesji ile postać ma poziomów.
Dlaczego od razu tracić przytomność? Aby stracić przytomność musielibyśmy otrzymać naprawdę bardzo silny cios. Proponuję wprowadzić coś takiego jak „stłuczenia”. W ich wyniku postać również otrzymywałaby kary do rzucania zaklęć.

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Szczęście – raz na sesję gracz może powtórzyć nieudaną akcję.
Oponowałbym za powtórzeniem rzutu

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Wybiera się je rzucając 1k10.
Jeśli bohater wyrzuci na kości „1”, na powodzenie umiejętności, musi rzucić do 0-5%, jeśli na kości rzuci „2”, na powodzenie umiejętności musi rzucić 0-10% itd. Jeśli postać posiada specjalizację dodaje sobie do testu 30%, i jeśli np wyrzuciła na kości „2” (na atrybut), to udanie testu będzie 0-40%. (używane jedynie w umiejętnościach należących do jakiejś specjalizacji.)
Nie za bardzo zajarzyłem o co chodzi

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
1. szlama – dziecko z mugolskiej rodziny,
Nie lepiej powiedzieć mugol? Szlama to obraźliwe stwierdzenie (wiem, znów się czepiam)

Cytat:
Napisał mjl Zobacz post
Sprzęt: Rzucacie sami, przy robieniu karty. LICZĘ NA WASZĄ UCZCIWOŚĆ.

Nowy 0-30%
Używany 31-50%
Zużyty 51-100%

Rzucacie osobno na:
-szaty (komplet 3 szat)
- różdżkę
-kociołek i wszelkie potrzebne rzeczy do eliksirów
-podręczniki

Ze zwierzęciem jest inaczej, (wybieracie sobie dowolne, spośród sowy, szczura, ropuchy, lub kota i rzucacie.)
Rasowy: 0-20% (sami wybieracie jaką chcecie rasę)
Mieszaniec 21-50%
Przybłęda 51-100%
Wyżej mówiłem już o losowaniu sprzętu lecz nie o zwierzętach. Ich też nie powinniśmy losować, ale kupować . Żeby się nie powtarzać. Za rzeczy nowe, lub rasowe zwierzęta powinniśmy płacić galeonami. Wiadomo, jakość przekładamy na cenę.

Reasumując: Pomysł fajny, wystarczy lekko go poprawić. Koniecznie dostarcz Księgę Czarów. Warto też pomyśleć o cenniku. Pozdrawiam
Kud*aty
 
__________________
Nie-Kud*aty, ale ciągle z metalu...
Kud*aty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem