Wątek: Hp Rpg 1.5
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2008, 11:02   #5
mjl
 
mjl's Avatar
 
Reputacja: 1 mjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwumjl jest godny podziwu
Nie zgadzam się z wszystkim co tu piszesz... Losowanie sprzętu i zwierząt zostawię, a masz rację co do ataków fizycznych i specjalizacji. Warto dodać "zielarstwo".

A wracając do sprawy atrybutów.

Twoja postać to np osoba, która za specjalizację wzięła sobie eliksiry.

Atrybuty:
Charakter
Krzepa
Zręczność
Magia

To są atrybuty, które obowiązują dla postaci.

Wartość atrybutów rzucamy poprzez 1k10.

I tak, jak postać rzuciła:

1. 1 na kości, to ma szanse na spełnienie jakiejś umiejętności z danego atrybutu 0-5%.
2. Jeśli postać rzuciła 2 na kości, szanse na zrobienie umiejętności wynoszą 0-10%.
3. 3 0-15%
4. 4 0-20%
5. 5 0-25%
6. 6 0-30%
7. 7 0-35%
8. 8 0-40%
9. 9 0-45%
10. 0 0-50%

To jest tabelka, która po rzucie na kości będzie obowiązywać postać, gdy będzie chciała wypełnić jakąś umiejętność.

Załóżmy, że postać rzuciła: 6,7,3,5

Rozdziela atrybuty:

Siła: 6
Magia: 7
Charakter: 3
Krzepa: 5

A następnie może sobie koło nich napisać wartość spełnienia umiejętności. np.
6. 0-30%

Gdy postać posiada specjalizację, dostaje +30% do wykonywania umiejętności ze swojej specjalizacji. Tak więc, jeśli postać rozdzieliła sobie do Magii "7", jej test wykonania umiejętności będzie wynosić 35% + 30% = 65%

Mam nadzieję, że to jasne.

A co do powiedzenia czegoś podczas walki... Myślę, że dobrze zrobiłem. Gdy walcząc mówisz, - to odwraca Ci uwagę od czegoś i może być traktowane jako osobny segment tury.

Jak macie jeszcze jakieś pytania, albo zastrzeżenia to piszcie!


Żeby wszystko było jasne, to po umieszczeniu Księgi Czarów i ewentualnie Bestiariusza przedstawię wam walkę z "mechanicznego punktu widzenia".
 
__________________
Idzie basista przez ulicę, patrzy a tam mur przed nim. Stoi przed nim i stoi, a wkrótce mur się rozwala...
Jaki z tego morał?
"Albo basista jest głupi albo niedorozwinięty."

Ostatnio edytowane przez mjl : 24-03-2008 o 12:07.
mjl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem