Wątek: Postacie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2008, 16:29   #9
rudaad
 
rudaad's Avatar
 
Reputacja: 1 rudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputacjęrudaad ma wspaniałą reputację
Shafa, słonko, jednak chyba się moja opinia bardziej liczy Ale dobrze, że zgrzyt z mechaniką się w tym pomyśle właśnie ujawnił i że wskazałeś na niego. (tak, mam żal o tę nieprzespaną przez Ciebie noc )

Pomysł jest Durendal fajny, zasady widzą to trochę inaczej. Jest o ile pamiętam opcja profesji postaci jako skrytobójcy - może to by Ci jakoś bardziej pasowało? Z drugiej zaś strony - hmn.. Naprawdę chętnie bym sobie obejrzała jakiś ciekawy pojedynek na noże - niestety coraz mniej ludzi interesuje się tą sztuką walki, tylko jakieś katany, pierdoły i dyrdymały, a o naszych wspaniałych europejskich tradycjach to głucha cisza. Dobra, dość rudziowego marudzenia. Heh, niestety część ludzi przyjeżdża sobie postrzelać i nożownik raczej nie będzie szybszy od strzelca. Za to skrytobójca może być i w tym wypadku nie ma zasady "do trzech razy sztuka".

Boshe, mam nadzieję, że nie wyciągnęłam tego ze zwojów neuronowych w których pre-aprylisowy żart ogrów OT mi siedział. Zaraz zerknę i w razie czego edytnę post.

Pozdr Ruda

EDIT: Nie, nie pomyliłam się. Piszę to by potwierdzić swoją wielkość i zaangażowanie w sprawę, mimo swojego obecnego stanu

Dobra, Durendal masz tu wycinek z mechaniki OT, o którym Shafa mówił:

4. Walka bronią otulinową:
4.1. W trakcie gry wolno używać wyłącznie broni otulinowej i tarcz okazanych na akredytacji i przetestowanych pod kątem bezpieczeństwa.
4.2. Zdrowa postać która otrzyma trzy ciosy staje się natychmiast ranna i musi paść na ziemię (efektownie upaść, położyć się, kucnąć, itp.) Od tej chwili musi postępować zgodnie z zasadami pancerzy (Punkt: 7. Pancerze).
4.3. Ranna postać leżąca na ziemi która otrzyma jeden cios natychmiast umiera (postępuje dalej zgodnie z punktem: 9. Śmierć)
4.4. Uderzenie otuliniakiem w broń ASG powoduje uszkodzenie tej broni - z takiej broni niemożna strzelać. Broń można naprawić u technika.
4.5. Zdrowa postać która otrzymała jeden lub dwa ciosy (otuliniakiem), po otrzymaniu trafienia (kulką) postępuje tak jak w punkcie 3.2. (pada natychmiast ranna na ziemię).

No i moja mała propozycja dla Ciebie:

6. Skrytobójstwo
Skrytobójstwo polega na zabiciu przeciwnika jednym ciosem, przez co unika się walki. Można je wykonać tylko pierwszym ciosem i tylko podkradając się niezauważenie do przeciwnika. Należy bezpiecznie zasymulować cios jednocześnie wypowiadając słowo: „Zabijam”. Osoba trafiona w ten sposób ginie natychmiast i musi paść na ziemię (efektownie upaść, położyć się, kucnąć, itp.) (postępuje dalej zgodnie z punktem: 9. Śmierć).

Mimo tych cytatów zapraszam, a może nawet już nie zapraszam, ale stwierdzam, że macie obowiązek zapoznać się z całością mechaniki OT. To samo będzie z regulaminem który powinien się pojawić za jakiś niedługi czas. Miłej lektury moi drodzy.
 
__________________
"Najbardziej przecież ze wszystkich odznaczyła się ta, co zapragnęła zajrzeć do wnętrza mózgu, do siedliska wolnej myśli i zupełnie je zeżreć. Ta wstąpiła majestatycznie na nogę Winrycha, przemaszerowała po nim, dotarła szczęśliwie aż do głowy i poczęła dobijać się zapamiętale do wnętrza tej czaszki, do tej ostatniej fortecy polskiego powstania."

Ostatnio edytowane przez rudaad : 02-04-2008 o 16:37.
rudaad jest offline