Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2008, 14:55   #1
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
[Warcraft] Zgubieni - komentarze.

Witam wszystkich graczy na sesji Warcrafta. Jak widzicie udało mi się dzisiaj zacząć sesję, jednak wyjeżdżam na weekend więc... nie będzie mnie

Na początku wyjaśnię kwestię walk, o co mnie pytało już kilka osób.

W Warcrafcie mamy całą gamę umiejętności ofensywnych i defensywnych, które można używać w czasie walki i poza nią.
Każda taka umiejętność ma kilka zasadniczych cech w opisie na stronie którą podałem ( Wowhead: Not soulbound. Share it with your friends! ):
-Nazwa
-Ranga umiejętności
-Cena w manie/rage/energii (zależy od klasy)
-Zasięg umiejętności
-Czas rzucania/przygotowywania
-Cooldown, czyli czas jaki trzeba odczekać żeby ponownie użyć umiejętności (brak oznacza 0 sekund)
-Opis, w którym zawiera się:
*Czas trwania (jego brak oznacza czas natychmiastowy)
*Opis słowny i efekt
*Liczby i ewentualnie rodzaj obrażeń

No to przejdziemy do opisu właściwego walk.

Jak będą się one toczyć?

Kiedy zacznie się walka (np. w pierwszym poście sesji ) każdy gracz może wykonać 3 czynności na turę (przez turę rozumiemy oczywiście czas między jednym a drugim postem MG).

Co rozumiem przez czynności?

Możecie to sobie nazwać punktami akcji (mada Ikariam :P ) jeśli będzie wam tak wygodniej. W sumie to wygląda podobnie jak w DnD - za punkty akcji kupujecie prawo do wykonania czynności, na przykład atak, ucieczka, użycie umiejętności.

Mała tabelka:
Bieg -> 1pkt. akcji na każde 7 metrów
Zwykły atak bronią -> 1 pkt. akcji
Użycie umiejętności, którą się rzuca/przygotowuje:
0sec - 3sec -> 1pkt. akcji
3,1sec - 6sec -> 2pkt. akcji
6,1sec-10sec -> 3pkt. akcji


W opisie umiejętności jest czas ich trwania i odnawiania. Jak to będzie w sesji?

To także zaprezentuję za pomocą tabelki

Czas trwania umiejętności (Po lewej -> wg. opisu um. ; Po prawej -> w sesji)
0sec - 9sec -> natychmiastowy
10sec - 30sec -> jedna tura w walce / jedna minuta poza nią
31sec - 60sec -> cała bitwa / pięć minut poza walką
61sec - 5min. -> kilka godzin (zależy ode mnie )
6min. - godzina -> cały dzień

Czas odnawiania umiejętności (Po lewej -> wg. opisu um. ; Po prawej -> w sesji)
0sec - 10sec -> brak takiego czasu
11sec - 30sec -> można użyć raz na turę
31sec - 5min. -> można użyć raz na bitwę
Więcej niż 5min. -> raz na dzień

To tyle. Mam nadzieję że rozwiałem przynajmniej tyle wątpliwości byście mogli zacząć walkę z najemnikami, bo wyjeżdżam.

I pamiętajcie! Wasze postaci mają 10 poziomy!
 
Gettor jest offline