Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-04-2008, 18:37   #16
Cosm0
 
Cosm0's Avatar
 
Reputacja: 1 Cosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputację
Dokładniej to się nie da - trzeba po prostu przeczytać podręcznik gracza. Jest wiele różnic - zazwyczaj są to niuanse, ale wpływają na grę. Dla przykładu (jakich wiele): w 3.0 czarodziej może mieć niebotycznie wysokie DC zaklęć, tak że zwykła postać, która nie ma wykoksowanych RO nie ma szans na udany rzut obronny. Czerwony czarnoksiężnik ma +5 do wybranej szkoły, Adept Cienia +3 do nekromancji, zaklinania i iluzji, a arcymag może mieć nawet +6 do wszystkich szkół. Ponadto biorąc zogniskowania można podnieść sobie DC o kolejne +4. W 3.5 zostało to zbalansowane, tak żeby inne klasy miały jakieś szanse. Podobnie jest z zasięgiem krytyka (w 3.5 ostrość, poprawione trafienie krytyczne, jeszcze tam jakaś zdolność broni, której nazwy nie pamiętam i migbłyskalność się nie kumulują, w 3.0 tak więc można mieć krytyk już od 12 chyba jeśli się weźmie sejmitar). Długo by potrwało wymieniać wszystkie różnice.

Ja pomimo edycji 3.0 chciałem jednak zagrać ale nawał nauki przez weekend w połączeniu z szukaniem na ostatnią chwilę zakwaterowania na majówkę i rozpoczęcie prowadzonej przeze mnie sesji uniemożliwiły mi zrobienie postaci na czas. Czy jest przewidziana możliwość dołączenia w trakcie trwania sesji?
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.
Cosm0 jest offline