Wątek: Lektury
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2008, 20:58   #1
michallo1991
 
Reputacja: 1 michallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłośćmichallo1991 ma wspaniałą przyszłość
Lektury

Tak jak w temacie co sądzicie o lekturach szkolnych ? Czy macie jakieś ulubione(jeśli w ogóle jakieś macie) lub też przeciwnie albo też w ogólne nie niszczycie sobie nimi umysłu

Otóż ze mną jest tak, że w gimnazjum czytałem wszystko co się nawinie, teraz zapał nieco mi minął, i sięgam głównie tylko po wybrane książki. Osobiście bardzo podoba mi się twórczość Sienkiewicza, niektórzy zaraz powiedzą nuda, o mój boże jak można to czytać... Tymczasem jego książki okazują się bardzo poczytne i choć objętość czasem może przerazić myślę że warto się skusić i jednak sięgnąć. Wydaje mi się ze określenie np. Krzyżaków powieścią historyczną jest lekką przesadą ponieważ IMO fakty historyczne tworzą bardziej tło do ciekawej historii a nie odwrotnie.

A teraz o tym co mi się nie podoba. Stary człowiek i morze. Utwór który jakoś nie przypadł mi do gustu. Ogólnie sam styl pisania jest dość ciężkostrawny i jeśli dodać do tego że ciągle mamy świadomość że musimy pokonać 50 stron jak jakiś dziadek walczy sobie z rybą całkowicie przepełnia czarę goryczy. Oczywiście nie chce oceniać Hemingwaya i jego twórczości. Ale ta książka raczej nie nadaję się do lektur.
 
michallo1991 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem